Drak sa vracia PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Drak sa vracia

„Cítila, ako sa pod ním celá prebára a roztápa – ako ľad na zamrznutej rieke, keď naň zasvieti jarné slnko. Nemohla to pred ním zatajiť a nechcela ani nič zatajovať.“ Román Drak sa vracia je jedným z troch diel, ktorými sa začína edičný rad prinášajúci širokým čitateľským vrstvám najhodnotnejšie diela slovenskej medzivojnovej prózy (popri ňom vychádzajú Tri gaštanové kone a Švantnerova Dáma). Pútavý, nie prvoplánový dej, ľúbostná zápletka, nečakané peripetie, tajomstvom opradená titulná postava, pozorne štylizovaný jazykový prejav a nezakrytá rozprávkovosť príbehu má všetky predpoklady zaujať čitateľa aj sedemdesiat rokov po svojom vzniku.Kniha v českém jazyce!


Stažení Drak sa vracia zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Drak sa vracia (0.00 EUR)


Stažení Drak sa vracia zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Novely, Literatura slovenská
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Lucka11

  09.12.2017

  Dielo presýtené slovenskou prírodou a prekrásnym lyrizmom. Niektoré časti sú vyslovene nadčasové. Pútavý dej plný lásky, prírody, tajomna, nenávisti….
  Mňa dielo zaradené medzi slovenskú klasiku a povinné čítanie nadchlo.

  Ľudevit

  06.07.2017

  Povinné čítanie, ktoré ma sprvu prekvapilo, pretože prvých 50 – 70 strán je vcelku dobrých a pútavých. Postava Draka ma vôbec nezaujala, pretože je ako celá slovenská literatúra z minulosti – nezáživná, plytká, jednotvárna a predvídateľná. Zato postava Šimona má zaujímavý koncept – Šimon sa musí vyrovnať s tým, že jeho žena túži po biologickom otcovi jej dieťaťa(Drakovi). Bohužiaľ celý príbeh sa každou stranou rozpadá predvídateľnosťou a neschopnosťou autora využiť provokáciu svojho pera na to, aby nechal čitateľa rozmýšľať a pripravil mu literárnu výzvu, ktorá by čitateľa nechala v myšlienkach typu: "A čo by som robil v tejto situácií ja?"

  Mako123123

  01.08.2013

  súčasť povinného čítania- mal som o tom v škole sloh (dostal som jednotku), takže asi tak… 😀 moc ma to nebavilo (najmä ten záver) ale na slovenského autora dobré

  Beatrice

  15.11.2011

  Príjemná "jednohubka" na večer 🙂