Doktor Meluzin PDF, ePub, Kindle

By | 05/30/2018

Doktor Meluzin

Stárnoucí pražský specialista přijme po rozchodu se ženou, která zůstala v zahraničí, místo obvodního lékaře ve venkovském zdravotním středisku, kde chce opět najít duševní klid a rovnováhu. Hledá ji v atmosféře dětství, v kraji, který je v jeho vzpomínkách spjat s vůní říjnových ohníčků a pečených brambor. Zprvu naráží na nedůvěru, nepochopení i pomluvy místních obyvatel. Jeho odborné znalosti, chápání lidských hodnot i slabostí a moudrý klid však jeho okolí přesvědčí, že je nejen dobrý lékař, ale i člověk. Lidé k němu najdou cestu a on sám získá novou náplň života.Kniha v českém jazyce!


Stažení Doktor Meluzin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Doktor Meluzin (0.00 EUR)


Stažení Doktor Meluzin zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  XenaTaurus

  21. ledna

  Příběh "obyčejného" lidského života, smíření s během času a přírodou. Zjištění, že zcela všední věci nás dělají šťastnými. Napsáno krásnou a bohatou češtinou, která je už dnes málo častá.

  FlLys

  12.08.2016

  Kniha je čtivá, idealizování socializmu je spíše romantické až úsměvné, i když občas srdce pláče, lze to ale brát jako vyjádření tehdejší doby, víc mě zklamal závěr s Pavlínou, to bylo hodně nereálné.

  Luccy78

  15.01.2016

  Poslední dopis doktora Meluzina patří jeho dceři Lucii a končí slovy, které vystihují celou knihu:

  „…člověk má stálou potřebu být osobně šťastný… Na život nesmíme odpovídat opatrností. Na život je třeba odpovídat odvahou, zvlášť, když chceme, aby za něco stál.“

  Sandik

  29.12.2014

  Nebýt toho zpackaného závěru, dal bych tři hvězdičky. Jenže ono je to nejen "ideologicky zapšklé" ale navíc prostě i spisovatelsky pitomé. Zápletka s Pavlíniným stěhováním se do doktorova domku je totiž tak nepravděpodobná a vlastně hloupá, že jsem nad ní vážně kroutil hlavou…
  Vezměme to ale od začátku. Tenhle román se navenek tváří jako "realistická literatura". Nechybí mu poutavé popisy krajiny, sondy do minulosti, zdánlivě bezchybná psychologie postav. V doslovu ke druhému vydání je ostatně označen za "pravý moderní socialistický román" a stylová škatulka "socialistický realismus" mu vážně sedí jak ulitá… Stejně jako ti krásní ruští vojáci, hutníci a údernice na malířských dílech řazených do stejné škatulky, je to ovšem obraz reality značně pokřivené, umělé a hraničící s kýčem… Každý kdo trochu zná reálie přece ví, že zámky na vesnici za socialismu povětšinou chátraly, jejich majitelé měli stěží nějaký cenný majetek, vesnice lemované ohavnými sily a páchnoucími kravíny působily neutěšeně a ošklivě, hospodaření všech těch jzd či státních statků bylo většinou naprosto tristní a idylu v tom všem bylo možné hledat jen s obrovskou "ideologickou sebekázní"…
  Říha sám mi z této knihy vychází jako zkušený rutinér. Jeho popisy přírodních krás jsou vskutku velmi poutavé a je mi jasné, proč to zaujalo Vláčila ve chvíli, kdy dostal nevyhnutelné zadání zfilmovat "socialistický román". To je ale asi také jediný klad. Jinak to vskutku patří na ono příslovečné "smetiště dějin", neboť číst to bez rozčilování se nad vylhaností a překrucováním fakt lze asi pouze ze studijních důvodů – jako příklad normalizačního románu nebo jako předlohu Vláčilova už zmíněného filmu…
  K tomu bych se mimochodem ještě vrátil, neboť co z téhle předlohy Vláčilovi vyšlo je vlastně malý zázrak. Ve filmu totiž vstupuje do hry přesně ta neutěšenost, kterou Říha z tehdejší vesnice tak umně vyzmizíkoval. Bez výrazných obsahových posunů tak Vláčil, pouze pomocí reálného zachycení tehdejší vesnice, jasně a srozumitelně demaskoval idylické vyznění Říhovy předlohy..
  Celkový dojem: 50%

  kapllu

  24.11.2012

  Nejdříve jsem zhlédla film a knížku jsem četla až potom, ale i tak se mi líbila víc než film. Je to příjemné čtení s příjemným doktorem, který ze sebe potřebuje shodit obrannou městskou vrstvu necitelnosti a nezájmu. Přestože místy je dost znát vliv socialismu a budovatelského nadšení, celkový dojem to příliš nekazí.

  WEIL

  16.08.2011

  Možná se pletu, ale spíše ne.

  Podle této knihy se natočil film s R. hrušínským, který nesměl roky hrát, ale zde ano. Film natočil režisér František Vláčil. A film se jmenuje – "Dým bramborové natě".