Dobrodružstvá kapitána Hatterasa PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Dobrodružstvá kapitána Hatterasa

Kniha rozpráva o britskej výprave k severnému pólu vedenej kapitánom Hatterasom. Ten je presvedčený, že okolo pólu je voľné nezamrznuté more. Po vzbure posádky a zničení lode. Pokračuje s niekoľkými odvážlivcami ďalej. Veľkú zásluhu na ich prežití má predovšetkým doktor Clawbony, ktorý dokázal zapáliť oheň pomocou šošovky vyrobenej z tvrdého ľadu, pre boj s medveďom vyrobil náboje zo zmrznutej ortuti a masový útok medveďov zastavil výbuchom pušného prachu, odpáleného elektricky. Keď sa počasie zlepší, cestovatelia zistia, že more je skutočnej voľné. Objavia sopečný ostrov, ktorý je celý tvorený doteraz činnou sopkou. Tú nazvú Hatterasovou horou. Úbočím padá tak prudko do mora, že ostrov nemá žiadne pobrežie. Po dosiahnutí vrcholu sopky zistia, že geometrický priesečník poludníkov leží v jeho pažeráku. Kapitán Hatteras preto do krátera skočí, aby stál presne na póle. Tento svoj neuvážený čin síce prežije, ale pri spiatočnej ciest jeho druhovia konštatujú, že zošalel.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dobrodružstvá kapitána Hatterasa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dobrodružstvá kapitána Hatterasa (0.00 EUR)


Stažení Dobrodružstvá kapitána Hatterasa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Voyages et aventures du capitaine Hatteras (1866)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  TERRORDROME

  19. ledna

  Hatterasa môžem označiť za moju najobľúbenejšiu Verneovku, dosť drsnú a hardcore a to nie len kvôli až absurdnému plahočeniu zamrznutými pustinami. Na začiatku vypláva loď na ktorej nikto netuší kam idú a samotný Hatteras sa objaví až vo chvíli keď už nemôžu len tak cúvnuť. Ten chlap je totiž dosť psychopat, jeho jediným životným cieľom je severný pól a neváha pre to obetovať čokoľvek alebo kohokoľvek. Napriek tomu sa mu dá celý čas fandiť aj keď sa zdá že cesta je už čistý nezmysel, posádka sa konečne vzbúri, loď vybuchne a on len s pár vernými ( medzi ktorými vyniká naopak absolútne kladná postava veselého doktora Clavbonyho ) na truc celému vesmíru šliape snehom a ľadom ďalej a ďalej až k takmer surrealistickému finále na sopke kde Hatteras konečne príde o zbytok rozumu. Tá príchuť šialenstva tomu asi dodávala šmrnc.

  danny_21

  02.05.2017

  Tato Verneovka mě v dětství minula a nebýt toho, že jsem nedávno četl Simonnsova Terrora, možná bych dal tomu samolibému, sobeckému Hatterassovi vyšší hodnocení – 55 %

  TheRaven

  12.07.2016

  Pro mě osobně jedna z nejlepších verneovek, která dobře ukazuje, že Verne dokázal psát i poměrně drsné romány, které nemusely sestávat jen z klasického romantického děje zaplněného naivními lidmi. Hlavními pozitivy knihy jsou tak nečernobílé postavy, tradičně spousty zeměpisných či dějepisných zajímavostí, a především skvělý popis toho, jak probíhaly výpravy za dobytím severního pólů, a to se všemi jejich těžkostmi.
  Více k mému hodnocení knihy zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-druha-dobrodruzstvi-kapitana-hatterase-6127

  tenax

  09.03.2016

  Mrazivý román. Mrazivý nejen prostředím severních polárních krajů, ale zejména charakterem hlavního hrdiny. Hatteras je statečný, odhodlaný, nezdolný, ale zároveň bezohledný a ješitný fanatik, který je schopen obětovat cokoliv a kohokoliv, jen aby dosáhl vytčeného cíle. Podle toho také výprava probíhá. Jediným skutečně kladným hrdinou je doktor Clawbony, díky jehož neustálé dobré náladě, vzdělání a vynalézavosti příběh dopadne tak, jak dopadne.

  hlavin

  09.02.2016

  V knize není prakticky žádná kladná postava, vyjma doktora Clawbonyho. Kapitán Hatteras je pro mě postava záporná, vlastní ctižádosti a ješitnosti by obětoval životy ostatních, i těch, kdo ho nezradili. Zavlekl někam námořníky, a ani neřekl kam poplují. Nejde mu o vědu, ale o sebe. Ne aby něco bylo objeveno pro vědu, ale aby to bylo spojeno s jeho jménem.
  Jak již zde zmínil jeden diskutující, náhlá změna od nenávisti k přátelství opravdu v životě nefunguje.
  Kniha je jinak psána poutavě, není tu ani tolik popisů jako v některých jiných verneovkách.

  Rup

  02.07.2015

  Neprávem opomíjený román má snad ze všech autorových knih nejlépe propracované charaktery panáků. Jen škoda toho až příliš idealistického závěru – z nepřekonatelné nenávisti do absolutní oddanosti je přece jen mnohem delší cesta, než jakou autor nastínil. Vhledem k době vzniku a zaměření díla nemám žádných výtek. Doporučuji.

  admin

  02.03.2015

  Opět klasický Verne. Kdo již toho četl více, najde stejné schéma vyprávění zasazené do jiného prostředí, podobné zápletky, podobné charaktery hrdinů, podobné situace často vyhnané až do krajnosti. Poutavost vyprávění se však nedá upřít.

  Krami

  24.11.2014

  Klasický Verne, který prostě nezklame. Spousta dramatických a podivných situací, boj o holý život i různorodé zápletky. Samotná postava Johna Hatterase mě nejdřív moc neoslovila, ale s postupem děje jsem si ji dost oblíbil. Ani zrada neodradila kapitána od splnění si svého velkého snu. Není to ani moc známá verneovka, ale rozhodně stojí za přečtení.

  xeroxino

  28.10.2014

  Jedna s najlepsich knih od Verna.. !

  Eigis

  21.08.2013

  Kapitán Hatteras je typicky Verneovská postava muže odhodlaného jít za svým přes jakékoliv překážky. Další velice výraznou postavou je doktor Clawbony, z jehož pohledu je příběh vyprávěn, který je kapitánovi velice výraznou oporou, při jeho cestě na severní pól. Je velice zajímavé, že podobné schéma uplatní Verne ve své knize Ledová sfinga, ve které se hlavní hrdinové snaží zachránit výpravu, která zmizela při cestě na jižní pól.

  vitavita

  08.04.2012

  Čte se jedním dechem …