Dobrá zem PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Dobrá zem

První díl trilogie.
Autorka líčí život rodiny chudého rolníka, jeho bídu a strádání ve vesnici, pravidelně stíhané hladomory až k okamžiku, kdy se na Wang Lunga usměje štěstí a stane se majitelem půdy. V rámci jeho životního osudu vyrůstá obraz bohatě naplněného života, v němž k nejvyšším hodnotám patří půda nejen jako zdroj obživy, ale i jako počátek a konec všeho snažení. Kniha je sugestivním dokumentem lidského osudu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dobrá zem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dobrá zem (0.00 EUR)


Stažení Dobrá zem zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Hliněný dům (1.)

  Originální název:

  The Good Earth (1962)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  Kackatlacka

  12.12.2017

  Výborný, čtivý a v určitém smyslu i velmi silný příběh. Příběh, který mě bavil od samého začátku až do konce..:
  Knížka vypráví o životě sedláka z čínského venkova, se kterým se setkáváme za jeho mladých let a doprovázíme jej celým životem až do posledních dnů. Setkáváme se tak s jeho nejhoršími i nejlepšími okamžiky života.. Vřele doporučuji!

  vivienna

  23.11.2017

  Knihu jsem četla před několika roky a zapůsobila na mě tak silně, že jsem si po antikvariátech posháněla i další knihy této autorky (právem oceněnou Nobelovou cenou za tvorbu) – Východní vítr a Západní vítr, Hrdé srdce, Je teprve poledne, Rozdělený dům, Synové, Matčin osud, První žena.
  Děj se odehrává v Číně, pro hl.hrdinu je nejdůležitější půda, je mu přidělena žena, mají spolu děti, žijí ve velké chudobě, postihne je velký hlad, odchází na jih Číny, kde se snaží přežít. Nakonec lid svrhne boháče, rodina se vrací domů a začíná žít nový život. Kolikrát během četby jsem si říkala, jak to všechno strádání a utrpení mohli lidé vydržet….Kniha psaná s lehkostí, velmi čtivá…doporučuji určitě přečíst:-)

  emma24

  12.10.2017

  Pearl Bucková hlavně píše o tom, co jí bylo velmi blízké. O životě v Číně se všemi svými neduhy, ale i klady. Když jsem jí dostala od tchýně, tak jsem se tvářila všelijak, ale s čistým svědomím ji ráda doporučím všem, kdo chce zapadnout do trochu jiné kultury a příběhu, který mu rozhodně nebude lhostejný.

  harena

  29.08.2017

  Další kniha, která bude patřit mezi nezapomenutelné. V knize je vše – je v ní život.
  Wang Lung, patřící mezi nejchudší na venkově, bojuje o přežití své rodiny a dosáhne toho, že ke stáru patří mezi nejbohatší měšťany.
  Opravdu pohlcující vyprávění, je umění napsat knihu, abych všechny trable, problémy prožívala zároveň s hrdinou, ale tady, jestliže:
  "…… mu srdce v hrudi štěstím přetékalo…….", cítila jsem to veliké štěstí i já.
  Krásně napsáno, ano – takový je život. Určitě doporučuji.

  Alma-Nacida

  19.04.2017

  Celá trilogie Hliněný dům byla oblíbenou četbou mojí babičky, ke knize jsem se vrátila po skoro 30. letech od prvního jejího přečtení a i dnes ji hodnotím velmi dobře. Ale nějak mnohem víc vnímám jakousi bezútěšnost a fatalismus, zvlášť když vím, co pak čekalo "bohaté" statkáře v Číně za Mao ce Tunga. Jako by některá místa a lidé byli prokletí a nemohli se vyhrabat z marasmu po celé generace.

  bábuška

  16.02.2017

  Tato kniha mi byla doporučena už před dlouhou dobou a díky ní jsen si různě po antikvariátech a přes inzeráty nasháněla i další dva díly, Rozdělený dům a Synové. Následovaly pak romány Matka, Vlastenec a Pavilon žen. Autorka žila v Číně
  dlouhé roky, proto poznala do hloubi mentalitu a způsob života tamních obvatel.
  Tyto romány jsou už zapomenuté, ale pořád čtivé a mohou nám stále co říci.

  Lukyn96

  23.12.2016

  Tuto knihu jsem zachránil z velké kupy, kterou se babička užuž chystala vyhodit. Intuice mně říkala, že četbou Dobré země rozhodně neprohloupím. Nemýlil jsem se.
  Po celou dobu jsem si zejména uvědomoval rozdíly v životě tehdejších čínských zemědělců a dnešních běžných Evropanů. Například obchodování s lidmi nebylo nic výjimečného. O-lan rodila sama, bez jakékoliv lékařské pomoci. Ihned šla pomáhat manželovi s těžkou prací na poli. Nebyla žádná mateřská dovolená, dotace pro zemědělce ani sociální dávky. Proto když přišly zlé časy, každý se o sebe musel postarat sám a mnohdy dokonce zemřel hlady. Bylo to kruté a já si vážím toho, že žiji ve vyspělé zemi 21. století.

  ZuzziŠ

  06.09.2016

  První půlka skvělá, ale pak už jsem měla pocit, že se autorka snaží ze všech sil do Wang Lungova života násilně vecpat všechny možné peripetie, které jsou v repertoáru lidského bytí, jenom aby nám je ukázala, a jak s tím v té Číně zápasili…taková módní přehlídka.
  Byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla a určitě nejsem nalákána na další díly.

  yxioma

  06.07.2016

  Skvělá kniha,ke které bych se asi nedostala nebýt čtenářské výzvy,takže,díky za ní.

  Továrna

  30.10.2015

  Je to silný příběh o životě lidí, jejichž život se odehrává v silné závislosti na zemi, na půdě, na polích… I když by se dalo této knize několik skutečností vytknout, nemá to smysl, protože příběh je to zajímavý, s osobitou atmosférou venkovské Číny, kde se proplétají životní osudy lidí a přírodní zákony. Příroda samozřejmě vždy vyhrává a to jak příroda skutečná, tak i příroda v charakteru nás lidí.

  Peleus

  20.08.2015

  Dobrá země mi byla "doporučena" aniž bych o to stál (doslova dána do ruky, nešlo odmítnout), tudíž na mé pomyslné stupnici od nuly do sta měla hned na začátku nula mínus. Nechával jsem ji dobře uležet (několik měsíců) a pouze náhodou, ve chvíli, kdy jsem se potřeboval dostat z přichcíplé nálady a nechtělo se mi vstávat k počítači, dostala šanci, neboť byla vzdálenostně nejblíž.

  Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se od knihy nemohu odtrhnout! Hltal jsem příběh o chudém čínském sedlákovi a jeho cestě stále výš po společenském žebříčku plnými doušky. Neuvěřitelně pohlcující vyprávění podané dosti věrohodně, se znalostí místních poměrů a mentality.

  P.S. Další osobní ponaučení o tom, jak ošidné může být posuzování knihy dřív, než se udělá vlastní zkušenost.

  kusma

  07.03.2015

  Kniha se ke mě dostala v podstatě náhodou ve skupině knížek z místního bazaru. A velmi mile mě překvapila. Zobrazuje život nám velmi vzdálený a přesto si tam člověk může najít něco do současného života, například, že člověk by si svého blahobytu měl vážit a neměl by ho brát jako samozřejmost. Knihu určitě doporučuji.

  helenkan

  25.09.2014

  Tuhle knihu bych doporučila přečíst všem,co si stále na něco stěžují a pořád jen,,frfňaj" jak jsou na tom špatně. Krásný až neuvěřitelný příběh o životě na čínském venkově.

  Ivaksa

  13.10.2013

  Úžasný příběh chudého čínského rolníka, sedláka a nakonec boháče.Od rozechvělého mladíka až po zámožného pána můžeme pozorovat přirozenou změnu v lidské povaze, kterou formují okolnosti.
  Jeho věrná žena však jakoby měla skromnost implantovanou v mysli už nadoživotí, nebot’ kruté dětství v roli otrokyně jí nedalo možnost už nikdy vzlétnout.
  Jedna z nejlepších knih, napsaná lehce a čtivě.

  paloma

  29.03.2013

  Nádherná kniha, kterou jsem četla již před pár lety. Vypráví o životě a zvycích na čínském venkově. O životě plném bídy, dřiny a odříkání. Velký dojem na mě udělala manželka čínského rolníka, která mu byla v mládí prodána. Společně s ním do úmoru dřela na poli. Dokázala si poradit i v těch nejhorších situacích. Dnes by se řeklo, že byla kreativní. Dokázala takřka z ničeho vytvořit zázemí pro svou rodinu. To my bychom v takové situaci chcípli. Nejvíc mě dojala její obětavost a skromnost. Hlavně to, že zůstala stále stejná i po té co její rodina zbohatla. Mohla si dopřát přepych a pohodlí, ale ona i nadále pracovala a žila stále skromně. Nadále se obětavě starala o rodinu a pracovala jako dřív. Vděku se, ale nedočkala. Ve smutku a opuštění dožila svůj život.

  Val

  26.11.2012

  Poslední dobou mi procházejí rukama samé tzv.komerční knihy, což mi pochopitelně vůbec nevadí, páč jsem při smyslech a tudíž si sama vybírám , co budu nebo nebudu číst. Tato kniha se mi do ruky dostala víceméně náhodou – půjčila mi ji známá s tím, že jí sama nečetla a já mám být tím pokusným králíkem. Knihu jí určitě doporučím už jen oproto, že to byla příjemná změna a kniha samotná mě nutila přemýšlet nad tím, ¨jak si stále na něco stěžujeme a nemáme tušení, co to je umírat hlady. Doporučuji !

  javirgo

  Dobrá země je první část volné trilogie. Další části jsou Synové, Rozdělený dům.