Diktátoři černého kontinentu PDF, ePub, Kindle

By | 10/25/2017

Diktátoři černého kontinentu

Tématem knihy, poněkud exotickým pro českého čtenáře, jsou nedemokraticky vládnoucí muži ve dvaadvaceti vybraných afrických státech (např. Jean-Bédel Bokassa, Muammar Kaddáfí, Mengistu Haile Mariam či Robert Mugabe). Publikace se zaměřuje na období studené války, zejména od roku 1960, kdy zde sedmnáct zemí vyhlásilo nezávislost, a populárně-naučnou formou seznamuje s překotnými a komplikovanými dějinami této oblasti v uplynulých šesti desetiletích.
Text doplňují černobílé fotografie a mapky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Diktátoři černého kontinentu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Diktátoři černého kontinentu (0.00 EUR)


Stažení Diktátoři černého kontinentu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Libri
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Dash16

  05.01.2017

  Kniha mě překvapila svou útlostí, ale informace v ní obsažené mi bohatě stačily. Každému z diktátorů je věnováno cca 6 stránek a jako nastínění a shrnutí jejich zločinů mi to osobně přišlo jako ideální délka aneb jak tu někdo psal, kniha nenudí a je zajímavá. Sám autor v úvodu píše, že se NEJEDNÁ o vyčerpávající přehled se všemi informacemi, ale o stručný přehled s dalšími odkazy přiloženými na konci knihy k dalšímu nastudování. Jelikož se jedná o dalo by se říci první ucelenou knihu na toto téma v ČR, tak za mě 5* a doufám, že se v budoucnu najde někdo, kdo se touto problematikou bude také zabývat. Alespoň z mého úhlu pohledu se jedná o ne příliš známé téma, které je ale velmi zajímavé a zarážející.

  Ondskapt

  21.10.2016

  Velmi dobrá kniha o v českém jazyce prakticky nezpracovaném tématu. Kdyby byla třikrát delší, tak bych se nezlobil. Velká výtka jde ke korektuře: kniha obsahuje nadprůměrně velké množství překlepů a občas i gramatických chyb.

  memphisz

  08.02.2016

  Výborná přehledová kniha, která na 170 stranách představuje přes dvacet diktátorů postkoloniální Afriky. Takové zpracování je samozřejmě v mnohém problematické, ale jako úvod do problematiky je tato kniha skvělá. Svou délkou nenudí a nabízí odkazy na řadu pramenů k dalšímu studiu. Jen ta korektura mohla být přece jen důkladnější.

  dwi

  24.01.2016

  Snad žádný jiný kontinent v minulém století nezažil takovou kohortu autoritativních vůdců a vyšinutých diktátorů jako Afrika. Zhruba od 60. let 20. století se kontinentem přelila vlna osvobozujících hnutí, v jejichž čele stáli ti, kteří nejvíce řvali proti koloniální nadvládě. Výsledkem však často byl totální rozvrat nových států, série nekontrolované vlny násilí, drancování přírodních zdrojů a úpadek do roztáčející se spirály chudoby a hladu. Jednotlivé kapitoly knihy přinášejí stručné medailonky vůdců bez hlubších analýz a často recyklují obecně známé informace, což je poměrně škoda. Jo a v Libri by měli koupit korektorovi silnější brýle, těch chyb je tam opravdu hodně…