Devadesátka pokračuje PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Devadesátka pokračuje

Kniha volně navazuje na knížku Pod junáckou vlajkou. Jaroslav Foglar v ní vypraví o dalších osudech skautského oddílu Devadesátka a jejího nového člena Mirka Trojana, který se již zcela vymanil z vlivu Ondry a navíc na svou stranu získal dalšího člena bývalé party, Josku. Devadesátka však také prožívá krizi a mezi chlapci je mnoho rozporů. Díky vedoucímu Tapinovi a jeho dlouhodobé hře o Alvarezovi, kterou chlapcům připravil, jsou všechny problémy postupně překonány a Devadesátka je nakonec opět svorná, sehraná a plná přátelství. Hru Alvarez hrál v roce 1942 Foglarův známý oddíl Dvojka. Předlohou se tehdy Foglarovi stala kniha Dobytí Mexika.Kniha v českém jazyce!


Stažení Devadesátka pokračuje zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Devadesátka pokračuje (0.00 EUR)


Stažení Devadesátka pokračuje zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Devadesátka (2.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Disease

  13.11.2017

  Zejména v první polovině slabší než předchozí díl. Mirkův vnitřní život a řešení milostných trojúhelníků mě nebavilo. Ještěže je tu Alvarez pro statečné a silné.

  pepa4081

  01.05.2017

  Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou. Velmi pěkné.

  Adamino

  20.02.2017

  Od Foglara jsem moc nečekal, ale překvapila ! Díky ! 😀

  jarin58

  19.01.2017

  Někde jsem četl,že Foglarovy knihy čtou dvanáctiletí chlapci a muži okolo padesátky.Tak jsem se stal na chvíli tím dvanáctiletým klukem a je mi moc fajn.

  Hopicek495

  26.10.2016

  Foglarovky mě nechytly..

  peta5472

  06.06.2016

  Krásné navázání na první díl. Dá se stáhnout i jako audiokniha a je velice pěkně namluvená. Krásný klukovský příběh, který se hodí při každém věku. Knížka mi vždycky zvedne náladu.

  Luccy78

  21.02.2016

  Pokračování Mirkova dobrodružství a života v junáckém klubu Devadesátka. Zde se mu plní jeho až nepředstavitelný sen a stává se Rádcem družiny Lišek. Hoši dospívají a někteří bohužel zhrubli, zdivočeli, stávají se sobeckými, podrážděnými a lhostejnými. Pryč je ochota, ohleduplnost, rytířství a laskavost. Mirek musí bojovat nejen proti těmto nešvarům některých kamarádů a snažit se je přivést zpět na správnou cestu, ale i sám proti sobě, aby to vše nevzdal a po prázdninách z Devadesátky zklamán neodešel. Velkou pomocí jsou mu dobře míněná slova vedoucího klubu, Tapina: "I v životě máme možnost být na prvním nebo na posledním místě. A právě jako ve hře, i v životě musí každý z nás o vše bojovat, nikdy se nevzdávat, nikdy nevěšet hlavu. A potká-li vás prohra, přijměte ji jako muži! Jděte třeba i docela zpět na start, ale začněte znovu, neustaňte, nezastavte se! Nikdy není nic ztraceno! Tak jako při hře."
  Možná, že i někomu z nás tyto jeho slova dokážou znovu vlít trochu života do žil v době, kdy to budeme nejvíc potřebovat..

  Joges

  14.10.2015

  Pro mně ještě lepší než první díl. To co jednička otevřela a nastínila, dvojka & Devadesátka s veškerým napětím uzavřela. Výborné, dokonalé a s etapovkou Alvarez ještě lepší. Přečteno dávno a několikrát za sebou.

  ajsigirl

  12.10.2015

  Knížka (v níž se autor zaměřil více na táboření Junáků) než na život hlavní postavy jako v první díle bylo pro mně příjemné zpestření. Pro mně je druhý díl ještě hezčí a více se podobá knížce – Hoši od Bobří řeky…

  Druhý díl navazuje na knížku Pod junáckou vlajkou. Opět se vypravíme s Mirkem a devadesátkou do junáckých let. Na rozdíl od předchozího dílu se více věnuje junáckému táboření, kde kluci prožívají radostné, někdy i bolestné chvilky. Devadesátku potkávají časy, kdy se chlapci začínají oddalovat dobrému chování a jedinou hrou která je dokáže stmelit je hra Alwarezovo Zlato.
  Kromě hry, jež provází celou knížku se i zde objeví Ondra a Mirek nebude jeho objevením nadšen.

  Pepek24

  18.12.2014

  Slabší než jednička…. No a polepšení Jiříka s Joskou až příliš ukázkové..

  tyzik.cejka

  28.03.2013

  druhé pokračování Devadesátky je ze začátku velice dobré dál to ale dost začíná klesat dolu hrou Atvaréz Foglar si už vyčerpával nápady a tak tady použil tuhle svojí hru připadám si jako kdybych četl hry Jaroslava Foglara

  Adik152

  06.05.2012

  je to opravdu super knížka. mám ji moc ráda, hlavně protože jsem taky skaut… ♥♥♥

  swamp

  25.07.2011

  Jestřáb a jeho pokračování knížky Pod junáckou vlajkou – tedy další dobrodružství Devadesátky.