Deti kapitána Granta PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Deti kapitána Granta

Ve svém rozsáhlém díle popsal Jules Verne cestu kolem světa hned v několika románech. V žádném z nich však hlavním hrdinům nenavršila jeho fantazie do cesty tolik děsivých překážek jako zde. Hrdinu románu lorda Glenarvana a jeho blízké vtáhla do smrtelného dobrodružství touha pomoci kapitánu Grantovi. Ten ztroskotal kdesi ve světě, přičemž vzkaz nalezený ve žraločím břiše poskytl jen jediné vodítko: to místo se nalézá kdesi na sedmatřicáté rovnoběžce jižní zeměpisné šířky. Nezbude tedy než putovat pustinami Jižní Ameriky a pak Austrálie a Nového Zélandu. Překážky vytváří nespoutaná příroda, ať už to jsou zemětřesení nebo větrné smrště, ale i lidé, lidojedi, uprchlí trestanci a především výlupek všeho zla, chladnokrevný zrádce. Čtenář dostává tento příběh do rukou opět v převyprávěné podobě podtrhující napínavost děje a vyzdobený skvostnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Příběh se bude čtenáři odvíjet před očima jako dobrodružný film, od něhož se jen těžko dokáže odtrhnouKniha v českém jazyce!


Stažení Deti kapitána Granta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Deti kapitána Granta (0.00 EUR)


Stažení Deti kapitána Granta zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Les Enfants du capitaine Grant (1867)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  Peternikdy

  09. února

  Úžasná knížka…plná příšerných nesmyslú. Méně by bylo více platí u tohohle románu stoprocentně. Méně kondorú, odnášejících v pařátech urostlého dvanáctiletého kluka a pak, se střelou v boce, ladně s uvedeným břemenem přistávajících. Méňe otravného pitomce Paganela, který je zde vědcem, aniž by věděl byť jenom kde sa nachází; týpek na hranici mentální dysfunkce – pane Verne, to jste…lecčeho méně.
  …ale hezký, hezký příběh.

  85098211

  29. ledna

  V dobách mého mládí a dospívání byla tato kniha jednou z mých nejoblíbenějších verneovek. Moc se mi líbila, byla napínavá, dobrodružná s lehkým nádechem romantiky ;-). Byla a je i v dnešní době čtivá a vyprávění má co nabídnout.

  midloch

  19.12.2017

  Jedna z těch lepších Verneovek – nejsem jejich zarytý fanda. Po polovině přichází trochu stereotyp – kdyby byla kniha o polovinu kratší bylo by to tak akorát…

  Miro.slav

  22.10.2017

  Ako malý chlapec som si užíval putovanie ďalekým krajmi. Doteraz nezabudnem na scénu potopy, kde sa hlavní hrdinovia zachránili vylezením na obrovitánske stromy. Verne je naozaj dokonalý tvorca atmosféry a dobrodružstva. Odporúčam.

  brodequin

  11.10.2017

  S touto knihou jsem měl od Verna problémy. Zkoušel jsem jí dvakrát a ani jednou jsem jí nedočetl. Začátek, nebo asi první třetina dobrá, ale pak se to začne tak neuvěřitelně natahovat, že to nevydržím. Přitom mě to tak vždycky zajímalo, jak to dopadne. Snad tomu dám zase někdy šanci a dokončím to.

  tom0579

  03.07.2017

  Když jsem tuto knihu bral do ruky, říkal jsme si to nemůžeš přečíst vždyť to má přes 500 stran.Přečetl a jsem nadšený dobrodružstvím které skupinu potkalo a co všechno museli podstoupit.Člen geologické společnosti Paganel podával naprosto zajímavé historické fakta o dobývání neznámých končin.Třeba u cest Jacoba Laupera a Johna Witcomba jsem viděl v televizi dokument a hned jsem si je vybavil.

  Christo

  10.05.2017

  Po pár Verneovkách už vím jaké mám rád. Ty s popisem zeměpisných reálií a cestopisné nikoli a tou je i tato tj. Děti Kapitána Granta. Kde jsou zeměpisné reálie v dávce vrchovaté a mohla by se spíše jmenovat Putování dětí kapitána Granta.

  marmota-b

  17.03.2017

  Tohle je zcela subjektivně moje nejmilejší verneovka. Když jsem se k ní po letech vrátila, četla jsem skoro až překvapená tím, kolik je tam zajímavých detailů (zeměpisných i dějových), na které jsem zapomněla. Mám dojem, že v dospělosti zvlášť na ty zeměpisné pasáže prostě mám víc trpělivost a taky jsem na ně víc zvědavá. Tak jsem moc ráda, že teď mám vlastní výtisk a můžu se k ní vracet dál.

  TheRaven

  16.10.2016

  K této knize mám trochu zvláštní vztah, protože Děti kapitán Granta byli mou vůbec první přečtenou verneovkou, která nakonec vedla i k tomu, že jsem u čtení Julese Verna zůstal dodnes. Jedná se sice o zástupce naivnějšího proudu verneovek, který se vyznačují silně romantickým chováním postav a poněkud černobílými charaktery, ale to pro milovníky Vernových knih jistě není překážka. O tom svědčí i velká obliba tohoto románu, nepochybně těžící i z vynikajícího námětu, díky kterému se spolu s hlavními hrdiny vypravíme na opravdu podivuhodnou a neuvěřitelně dobrodružnou cestu kolem světa. Pár dalších poznámek ke knize k přečtení zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-pata-deti-kapitana-granta-6613

  tereza1198

  10.08.2016

  Výborná dobrodružná kniha. Doslala jsem se k ní až v dospělosti a četla ji při plavbě na moři. O to byl můj zážitek silnější a strach z bouře a ztroskotání větší. Můj výtisk bohužel skončil zapomenut na jednom ostrově (ne tolik tajuplném), ale myslím, že by se to té knize líbilo.

  zuzana4291

  07.05.2016

  Tuto knížku jsem milovala v dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se k ní vrátila a opět nezklamala. Velmi napínavý, dobrodružný děj. Některé dlouhé pasáže vyprávění Paganela jsou náročnější, ale popisné momenty má Jules Verne ve všech svých knihách, tudíž ani v této knize se čtenář tomu nemůže divit.

  RAGDOLLMASA

  19.04.2016

  Kniha byla velmi povedená a čtivá jako u ostatních knih autora i tady sem měl problém začíst se, ale když se to stalo kniha byla do pár dní přečtená.

  radusak9806

  01.03.2016

  Kniha je báječná, ale ponechávám si rozpětí pro další Verneho knihy.

  konicekbily

  15.02.2016

  Ještě dnes žasnu na tím, kolik toho Verne ve své době stihl do sebe nasát, aby mohl psát takové romány! Neměl k dispozici žádné informační kanály jako máme dnes a přesto na základě jemu dostupných dokázal rozvíjet svou obrazotvornost.

  woodward

  22.06.2015

  Trilogie o kapitánech Grantovi a Nemovi nepochybně představuje vrchol Vernova díla. Mám rád všechny tři romány, ale Děti kapitána Granta jsou asi přece jen nejlepší.

  mira.l

  12.06.2015

  Pro mě je tohle asi jedna z nej- od Verna, mám tu knížku moc rád, četl jsem jí jako malý kluk, teď jsem se k ní vrátil, a zase mě naprosto pohltila:). Jacq Paganel je asi jednou z nejúžasnějších postav, které Verne kdy stvořil:)).
  V téhle knížce si čtenář nepřijde na své ani tak co se týká Vernových vizionářských představ z oboru techniky, ale spíš co se týká zeměpisných, historických a přírodopisných údajů, záměrně nepíšu faktů, protože jsem nezkoumal, zda je to všechno opravdu pravda, a je mi to vcelku jedno:). Pravda, když to dneska čte člověk mého věku, tak se občas musí nad jistými pasážemi pousmát, ale proč ne?? Proč se nevrátit na chvíli zpátky do dětství, do těch dob, kdy každá Verneovka, které tehdy vycházely v dnes těžko pochopitelných periodách cca 1 rok, byla hltána jedním dechem?? … pokud se jí tedy podařilo nějakým zázrakem někde sehnat…

  alef

  07.04.2015

  I já mám dětství spojené s knihami Julese Verna a zůstávám jim věrná dodnes. Dříve pro mě byly postavy z Verneovek prostě báječní hrdinové na dobrodružných výpravách, které jsem doslova hltala. Dnes jsou jimi sice stále, ale zároveň pro mě dostávají i jiný, nový, rozměr. Když čtu tyhle skvělé příběhy dnes (a ráda se k ním občas vracím), pouštím se nejen na cestu za dobrodružstvím, při které si báječně odpočinu, ale zároveň na cestu za poznáním – dnes už vnímám i jinou rovinu tohoto příběhu, můžu vidět to, co jsem jako dítě prostě ještě vidět nemohla.
  Verne možná píše jinak, než jak se píše dnes, jeho hrdinové jsou, v duchu své doby, "dychtiví" objevovat, jsou odvážní, pracovití, přátelští, ten entuziasmus je z nich přímo cítit , většinou jsou taky inteligentní a zároveň manuálně zruční :-), … ale taky dost naivní, … jak by taky ne, vzhledem k době, kdy vznikali, a přesto je Verne zároveň současný … v té "druhé" rovině, můžeme vidět odkaz na naše schopnosti a možnosti (lidská mysl je v tomhle směru opravdu hodně unikátní :-)), všichni je nejspíš máme v sobě, ale jen někteří (jako právě např. Vernovi hrdinové :-)) je dokáží využít. Verne nám přitom připomíná (a to je hodně současné), že to naše lidské snažení a příroda spolu vždycky nějak souvisí a že jí nemůžeme ignorovat, nebo brát přírodní síly na lehkou váhu a to co nám příroda poskytuje, bychom měli přijímat s pokorou.
  A tak už se těším, že se s Vernem a jeho knihami zas někdy, v brzké době, opět setkám … ještě jsem je stále nepřečetla všechny :-).

  Nelly

  31.07.2014

  Tak tahle verneovka je moje neoblíbenější. Dnes už bych ji asi nečetla, ale moje dětství bude navždy spojeno s touto dobrodružnou knihou.

  moonchild

  28.02.2014

  Další oblíbená kniha od Julese Verna.Jeho knihy jsou tak poutavé,že jsem to někdy taky chtěla zažít.

  Rup

  18.10.2013

  Opět skvělý dobrodružný cestopis, i když tentokrát se mi zdá poněkud zdlouhavý. Možná jsem postižen současnými možnostmi cestování, tudíž není chyba v autorovi, ale ve mně.

  Eigis

  21.08.2013

  Jeden z pilířů Vernovi tvorby. Obsahuje všechny atributy jeho tvorby.

  Thess

  03.04.2013

  Jedna z nejlepších knih pro dospívající. Před touto knihou jsem vůbec nečetla, nebavilo mě to. Ale pak jsem ji dostala k Vánocům, a tak jsem se přinutila ji začít číst a totálně jsem si jí užívala, měla jsem ji hned přečtenou a od té doby čtu strašně ráda. Fakt doporučuji.

  kalista1

  15.11.2012

  Asi nejdelší kniha, kterou jsem, kdy přečetl a vůbec toho nelituji. Sice mně občas vadily pasáže, kde se Verne věnoval jen popisu místní fauny a flory, ale jinak poutavé dobrodružství se šťastným a dojemným koncem, které zaujme i po tolika letech od autorovy smrti.

  Dera

  29.08.2012

  Tato kniha jak už vzpomněl můj předřečník přímo vyčnívá mezi ostatními verneovkami svým objemem. Hned vedle tohoto románu mám v knihovně autorovu další knihu Ocelové město, která řeší přesně opačný problém. 🙂 Jules Verne nás zde zavede do mnoha končin světa a musím uznat, že je to skvělé dobrodružství…

  Yarwen

  29.07.2012

  Jedna z nejtlustších knih – verneovek, ale zároveň také jedna z nejlepších. Škoda, že už současná generace dětí příliš nečte, toto je hluboká studna, ze které může dítě čerpat a rozvíjet představivost.

  vitavita

  05.04.2012

  Rád vzpomínám na stejnojmenný sovětský film ….

  Tomáš.Marek

  13.02.2012

  Líbí se mi to už tuhle knihu čtu po druhe

  jprst

  07.11.2011

  Jako kluk jsem tuto knihu přehltal a později jsem si to i zopakoval. Považuji ji za jeden z velkých čtenářských zážitků mého dětství a navíc mě dotáhla i k dalším verneovkám. O to více mne mrzí, že u dnešních dětí už asi tolik bodovat nebude.

  anyzek

  19.02.2011

  Samozřejmě že jako dospívající holka, dychtící po dobrodružství, jsem knihu přečetla se zatajeným dechem. Pro mě jako suchozemce to bylo dobrodružství na naše poměry nepředstavitelné, o to více to jitřilo mou fantazii. Mohu jen doporučit.

  Komnenos

  29.01.2011

  Ako malý som to hltal. Fakt dobrá kniha.