Démanty noci PDF, ePub, Kindle

By | 04/30/2018

Démanty noci

Kniha povídek a novel Démanty noci byla vydána poprvé v nakladatelství Mladá fronta v roce 1958. V češtině a četných překladech pak vyšla ve světě ještě několikrát. Spolu s románem Dita Saxová patří nejen k vrcholům Lustigovy tvorby, ale také do zlatého fondu poválečné literatury. Na rozdíl od původní verze (obsahuje devět povídek) je do této knihy zařazeno povídek jedenáct. Některé z nich, zejména pak novela Poslední den ohňů, doznaly díky autorovým zásahům významných změn.
Podle scénáře, na kterém se Arnošt Lustig rovněž podílel, byly Démanty noci v režii Jana Němce roku 1964 zfilmovány a patří ke klenotům české kinematografie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Démanty noci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Démanty noci (0.00 EUR)


Stažení Démanty noci zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Alois Hynek
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  1871

  12.09.2016

  V některých pasážích bylo těžké sledovat dialogy, ale těžká témata nejde asi zpracovat jednoduše. Až sem se divil, že se mi o těch věcech nezdá a nebudím se hrůzou.

  Kosáče

  09.05.2016

  Kniha se mi nelíbila. U každé povídky jsem byl pořádně zmatený, kde se co odehrává a dlouho mi pokaždé trvalo, než jsem zjistil o co go.

  andrea5516

  27.02.2016

  Syrová realita bez příkras.

  Attia

  10.05.2015

  Připravte si nejméně troje nervy. S nadlidským úsilím jsem přečetla 6 povídek.
  Možná za pár let budu Lustigovu tvorbu vnímat pozitivněji, ale prozatím to pro mě bylo jen nutné zlo v podobě povinné četby.

  alabra

  07.04.2015

  Jak se válka otiskla do duše osobám na obou stranách zákopů, lidskost, silné příběhy, náměty na přemýšlení, kde jsme dnes my a kam bychom tehdy patřili?

  Felsenberg

  02.05.2014

  Můj první Lustig. Silná kniha, silné příběhy, malí hrdinové, velcí zbabělci, neuvěřitelné hrůzy i emoce. Silný zážitek

  Tyyynab

  30.09.2013

  Moje zklamání nebere konce. Nic neříkající a zdlouhavé a ani židovská tématika mě nijak do srdce nezasáhla.

  zapina

  11.05.2013

  Tahle kniha mě opravdu dostala a určitě se k ní několikrát vrátím. Skvěle popisuje hrůzy, děsy a osudy lidí z tak hrozné doby. Celou dobu při čtení jsem jen tajila dech.

  Graine

  16.08.2012

  Prvky lidskosti ve světě plném hrůz. Dojemné čtení

  mončičáček

  09.06.2012

  Na malém prostoru je tu ukázáno strašně moc – například v povídce Michael a druhý s dýkou zachrání nejprve židovský chlapec Michael život stejně starému chlapci z Hitlerjugend, který by jej mohl klidně udat za rabování po výbuchu a poslat tak na smrt, ale neudělal to, dokonce poděkoval Michaelovi za záchranu života. "A Michael cítil, že teď jsou si strašlivě blízko, že jeho maso je stejné jako jeho vlastní maso a cítil zároveň naléhavou potřebu se toho druhého dotknout rukou a pocítit, že tím jsou opravdu stejní.Dal mu prostě prve kus života a teď si ho od něho nechal vrátit."

  Violetti

  20.02.2012

  Je strašně zajímavé sledovat osudy Lustigových hrdinů. Sic se všechno točí jen kolem krádeží, jídla a přežití, je to zcela pochopitelné. A v rovině, v níž to Lustig zde popsal, také popsané z různých úhlů a rovin. Podle mého názoru velmi sevřený povídkový soubor. Některé bych ráda viděla rozepsanější, jiné bych zkrátila. Některé se mi zdály slabší, jiné se mi naopak vryly do paměti. Každopádně je to zatím to nejlepší (jak po stránce obsahové, tak i po stránce formální), co jsem od Lustiga četla. Jen škoda, že zrovna neinvestoval do korektury, stejně jako v jiných knihách je i v Démantech noci spoustu překlepů a patvarů.