Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence PDF, ePub, Kindle

By | 04/26/2018

Dandy nezná lásky k ženě - Tragické příběhy z české dekadence

Někdy jsou označováni za poslední české dekadenty, v mládí se toužili stát uznávanými básníky. Na veřejnosti se prezentovali jako aristokrati ducha a nekompromisní kritici měšťácké morálky. S oblibou přemítali o podstatě ženství, aby hned několik žen fatálně zklamali. Řeč je o Jarmilu Krecarovi (1884–1959) a tajemně zmizelém Arthuru Breiském (1885–1910?). Jaký byl jejich životní příběh v kontextu kulturních dějin první poloviny 20. století? Co se skrývalo za nejrůznějšími mystifikacemi a sexuálními skandály, které se kolem nich vynořily? Skutečností zůstává, že i na dekadenty měli oba muži poněkud divoký osud…

Tituly edice MAGNETKA jsou vydávány společně Pražskou vydavatelskou společností (ISBN 978-80-7250-748-1) a Nakladatelstvím Epocha (ISBN 978-80-7557-038-3).
Kniha v českém jazyce!


Stažení Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence (0.00 EUR)


Stažení Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura faktu
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Lemurak

  07. února

  Téma je velmi zajímavé a dobře zpracované, kniha je napsaná velmi čtivě, naprosto odpovídá tomu, jak má popularizace vypadat. Důvodem toho, proč nedávám pět hvězd, jsou až příliš velké a z mého pohledu neorganické odbočky týkající se prostituce (zejména vývoj této problematiky ve starověku a středověku, kapitola o Janu Nádherném).

  janavan

  01.11.2017

  Jednou za čas narazíte na tvorbu umělce, filosofa, spisovatele, který Vám vyrazí dech. Ten neustálý vír Vašich myšlenek vyjádří tak jednoduše, že víření lusknutím prstu utichne a cítíte, že přesně tohle jste potřebovali. A takové bylo mé shledání s Arthurem Breiskym.

  A za toto setkání vděčím hlavně Milanu Hesovi, který přilákal moji pozornost svým poutavým psaním k tématu českých dekadentů, které by mě jinak (bohužel) minulo. Dozvěděla jsem se opět o něco víc o české historii a zjistila, že mému srdci je blízká i dekadence a autoři jako A. Breisky, Karel Scheinpflug nebo Jarmil Krecar. Jak už jsem psala k Malému princovi, pokud v knize nacházíte paralely se svým životem, zaryje se Vám hluboko pod kůži. A přesto, že Dandy nezná lásky k ženě je literatura faktu, jednotlivé postavy mi přišly (ať už díky vykreslení nebo samy o sobě) tak blízké, že na ně jen tak nezapomenu.

  Děkuji.

  „Vytkl jsem si Cíl. Cíl, k němuž vede strmá cesta plná úskalí a skrytých nebezpečí. A řekl jsem si: Buď dojdeš a dosáhneš toho, co chceš a budeš Velikým, anebo padneš, zhyneš a bude ti lépe, než by ses měl plaziti jako tuctový člověk tímto životem. Neboť duše má se hrozí Prostřednosti. A půjdu k tomu cíli silou drtivou.“
  – Arthur Breisky

  Iki1

  23.08.2017

  Kniha přináší méně známé informace o dvou pozapomenutých autorech řazených k české dekadenci začátku 20. století. Autor nám je přibližuje velmi rozsáhle včetně jejich vztahu k ženám.