Čtyři důvody pro zrušení televize PDF, ePub, Kindle

By | 04/24/2018

Čtyři důvody pro zrušení televize

Zásadní, myšlenkově převratná kniha, která pečlivě, argument za argumentem, vyvrací nebezpečně zakořeněné předsudky typu ,,nám přece televize neškodí, my ji máme pod kontrolou".

,,V knize se promyšleně propojuje osobní příběh přerodu výjimečné osobnosti s odbornými argumenty, čímž získává mimořádnou působivost. [...] Laskavý čtenář, který neulpí na povrchu čtvrt století starých reálií Spojených států a pronikne k sociologické podstatě onoho stroje, zrozeného snad z vizí inženýrů psychologie davu, by se měl smířit s tím, že až knihu dočte, jeho svět bude jiný než předtím." (z předmluvy Jakuba Patočky)
Kniha v českém jazyce!


Stažení Čtyři důvody pro zrušení televize zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Čtyři důvody pro zrušení televize (0.00 EUR)


Stažení Čtyři důvody pro zrušení televize zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Four Arguments for the Elimination of Television (1978)

  Žánr:
  Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
  Vydáno: , Doplněk
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  LordSnape

  17.07.2015

  I přes svoje stáří rozhodně zajímavá a podnětná kniha a to i přes svoji "ukecanost" a to, jak Mander odbíhá někdy až zbytečně od tématu. Každopádně v dnešní době, kdy televize prakticky řídí život mnoha lidem, je to jedna z mála knih, která může leckomu otevřít oči. Osobně považuji za nejdůležitější posleství v tom, že televize vytváří svůj vlastní svět a své vidění pak přenáší i na myšlení jejích konzumentů, které je prostě úzkoprsé, zcestné a zcela v režii těch, kteří stanice řídí. To se však dnes děje i s internetem při šíření nesmyslných hoaxů atd. Samozřejmě některé části jako v případě škodlivého záření z obrazovek dnes už jaksi neplatí, ale i tak je kniha povinnou četbou všech, kteří mají co dočinění s médii anebo se o tuto problematiku zajímají.

  Timca

  17.06.2015

  Výborná kniha , na televizi nekoukám , ale nemůžu se zbavit filmů a autor má pravdu bez televize bych si třeba Ameriku představovala jinak

  Skawin

  29.10.2014

  Výborná kniha, u mě dost fungovala. Od rodičů jsem byla naučená, že večer se tráví u televize. Od večerníčku, přes zprávy až po film, seriál či zábavu. Nyní už více než tři roky televizi téměř nepouštím. Na filmy se dívám, ale na naservírovaný program včetně toho co, kde a za kolik mám koupit už opravdu nesleduji. Cítím to jako velkou úsporu času a téměř znovu nabytou svobodu 🙂

  PAVEL z BRNA

  13.10.2013

  Vynikající kniha o tom,že televize je návyková droga,která je především určena k ovládání lidstva. Opravdu skvělý iniciační text a Cronenbergův film Videodrom stejně tak. K vyléčení závislosti u mě však dosud nestačily obě tyto díla a není se čemu divit. 44 let Tv-fetáctví je dlouhá doba.

  puml

  27.07.2013

  I přestože kniha vyšla před více jak 30 lety, je stále aktuálním a jedinečným svědectvím o vlivu televize na člověka. Mander se nomezuje jen na popisy televize jako takové, ale zabíhá ve svých mnohdy dosti kontroverzních úvahách i do oblasti působení světla a jeho spektrálního složení na psychiku a potažmo fyziognomii. Inspirativní jsou mnohé analýzy dnes již klasických a kultovních děl jako filmu Solaris a románů 1984 a Konec civilizace. Manderova dosti temná vize nenápadně zmanipulované společnosti, která je uspávána televizí, a která ve většině bere televizi, média a umělé osvětlení jako neškododnou a pro mnohé nezbytnou součást života se v lecčems přiblížila skutečnosti. Pro někoho to může být dost těžké čtení, ale četba je to v mnohém iniciační. Osobně jsem několi let studoval filmovou školu ve Zlíně a později filmovou vědu v Praze a za celé ty roky jsem nenarazil na nikoho, kdo by se zajímal o televizi takto elementárně z pohledu medicíny, psychologie, psychiatrie a sociologie. Při četbě jsem si vzpomněl na zajímavý postřeh Václava Bělohradského, který v jednom rozhovoru přirovnal televizi ke kanálu, do kterého při sledování odtékají naše frustrace a pomáhá tak do jisté míry s vyrovnaním vnitřního napětím. Mander svým způsobem tuto hypotézu potvrzuje; sledování televize sice vytváří podmínky k celkovému zklidnění organismu, ale s tím nepříjemným efektem, že ač to na první pohled není markantní, v dlouhodobém měřítku utlumuje činost mozku a vytváří závislost. Četbu této knihy bych přirovnal k četbě Nejistého plamene, ve kterém zaznívá také spousta pravd, které mnozí nechtějí slyšet. Doporučuji.

  PS – Ještě bych rád upozornil na vynikající film Videodrome od Davida Cronenberga, který vliv televize a její strojovosti a pronikání do lidského těla přímo tematizuje. Na první pohled sci-fi, které je ale reálnější víc než se zdá. Nevýhodou tohoto filmu je, že je to film, a tak ho případní zájemci budou muset zhlédnout nejspíš na své televizi nebo monitoru:-)