City PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

City

Posledný Bariccov román City (Mesto) je v skutočnosti rozprávkou o túžbe po prostom ľudskom cítení, zaľudnednou čudákmi, ktorý stvoril diktát schematizovaného sveta. Dej je umiestnený do súčasnosti, do univerzálneho sveta. Nátlak globalizačných reálií, ako sú rýchle občerstvenia typu McDonald, subkultúra bankomatov ako symbolu blahobytu – to všetko signalizuje stratu ľudskosti, tolerancie odlišnosti, 
pochopenia a cítenia prostých ľudských vecí.Kniha v českém jazyce!


Stažení City zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


City (0.00 EUR)


Stažení City zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  City (1999)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  lusila

  22.06.2013

  Toto bola moja prvá a možno posledná kniha od tohto autora. Nejako ma ten jeho štýl nenadchol .

  cessy

  13.05.2013

  „Jediné, čo doma povedal, bolo: prestúpil som na iný vlak. Ak mám byť úprimná, vtedy som ho opäť začala mať trochu rada, lebo to bolo ako oslobodenie, neviem, začal sa aj ináč česať, trochu ako latino lover, so zreteľne vyznačenou cestičkou v sivých vlasoch, mal novú košeľu, trochu som ho začala mať rada, aspoň na chvíľu, bolo to ako oslobodenie. Prestúpil som na iný vlak. Roky rodinnej tragédie zotrela prázdna veta. Groteskné. Ale veľmi často je to tak, takmer vždy je to tak. Nakoniec prídeme na to, že bolesť, všetka tá bolesť bola nezmyselná, že sme trpeli pekelné muky, a bolo to zbytočné, nebolo to ani správne, ani nesprávne, nebolo to pekné, alebo škaredé, bolo to len zbytočné, všetko čo môžeš nakoniec povedať, je: bola to márna bolesť. Na zbláznenie, ak nad tým rozmýšľaš, radšej ani nemyslieť, jediné, čo môžeš robiť, je viac na to nemyslieť, nikdy viac, rozumiete?“

  Bariccove knihy majú pre mňa zvláštne fluidum. Jednak pre nevšedný jazyk, ktorým píše svoje príbehy a ktorý sa mi tu osobitne páči (viď v ukážke vyššie), jednak pre melancholický až tragický charakter jeho postáv.

  Román City má oveľa väčšiu hĺbku, než sa na prvý pohľad zdá. Sám Baricco sa vyjadril, že jeho snahou bolo koncipovať text ako mesto, kde jednotlivé príbehy predstavujú mestské štvrte a postavy predstavujú ulice, typické svojím rázom, atmosférou, históriou, odlišnosťami. A tak vznikla spleť navzájom poprepájaných paralelných príbehov odohravajúcich sa v ultramodernom, ale chladnom, neprívetivom, citovo vyprahnutom meste, z ktorého akoby sa vytratila všetka ľudskosť, pochopenie, súdržnosť a nahradila ju faloš a pretvárka; a imaginárních príbehov, vytváraných v mysliach hlavných hrdinov – GOUDA, osamelého malého génia, ktorému rodinné spolužitie nahrádza univerzitné prostredie a jeho jedinými kamarátmi sú outsideri Diesel a Poomerang, imaginárne postavy, ktoré sú stále s ním a akoby predstavovali dve odlišné stránky Goudovej osobnosti (extrovertnější, zhovorčivejší, priebojnejší Diesel a introvertný, bojazlivý, nemý Poomerang) – a zasnenej SHATZY, ktorá sa zhodou náhod stáva Goudovou vychovávateľkou, pričom pre toto zmestnanie má zdanlivo tie najmenšie predpoklady, avšak jej jedinej sa podarí skutočne porozumieť Goudovi.

  Musím priznať, že dejovo ma nezaujali všetky časti knihy, čo sa mi pri Bariccovi bežne nestáva, kniha ako celok si však zaslúži plné hodnotenie. Mimoriadne sa mi páčil Shatzin fiktívny westernový príbeh, legendou opradeného mestečka Closingtown, kde sa zastavil čas a usídlil nikdy neutíchajúci vietor, ktorý obyvateľom znepríjemňuje život. Do Closingtownu prichádza cudzinec – hodinár, v moci ktorého je možnosť zmeniť nepriaznivý osud mestečka.