Citadela PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Citadela

Kolibřík.
Nedokončené dílo, které se mělo původně jmenovat Caid nebo Berbeři, začal psát Saint-Exupéry v r. 1936 a pracoval na něm i v průběhu bojů v Africe. Citadela nemá souvislý děj a jejím námětem je vyprávění o starém vladaři pevnostního města v poušti a jeho synovi, který se učí rozumět lidem. Vznikala současně se Zemí lidí, Válečným pilotem, Malým princem a Dopisem rukojmímu a je proniknuta autorovým hledáním smyslu lidského života.Kniha v českém jazyce!


Stažení Citadela zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Citadela (0.00 EUR)


Stažení Citadela zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Citadelle (1948)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Supraphon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (57)

  Přidat komentář

  Elieneth

  20.11.2017

  Kniha, která je plná filozofických úvah a autorových myšlenek, které vytržené z kontextu nemusí být pochopeny. Člověk se při četbě musí soustředit, jinak se může stát, že se ztratí. 🙂

  R0RI

  01.10.2017

  Citadela je plná hlbokých myšlienok nad ktorými sa nedá neuvažovať.Niektoré tieto múdrosti sa miestami opakovali ale nemyslím si,žeby to bolo na škodu skôr naopak.I keď som ju prečítala a trvalo mi to teda poriadne dlho,stále mám pocit že je v nej čo čítať a preto knihu raz začas beriem do rúk.

  Elišebah

  15.08.2017

  "Proto jsem vždycky za to nejcennější pro člověka považoval ony dva zapomenuté bohy, ticho a pomalý rytmus."

  Otas17

  14.08.2017

  Jedná se o náročné čtení, avšak obohacující

  JakubKocica

  12.08.2017

  Stred môjho bibliografického vesmíru.

  Atanone

  27.04.2017

  Malý Princ pro dospělé.
  Kde se ten člověk vzal? A kam zase zmizel? Zvláštní osud..

  Poprvé jsem Citadelu četla někdy v 17 a od té doby snad stokrát.. Je snad jediná z mých knih,která je počmáraná odkazy,zvýrazňovačem,jsou v ní podtrhané věty i celé pasáže. Protože pro mě je to učebnice.

  Welinie

  10.01.2017odpad!

  No nemám k tomu prostě vztah. Napsané to je zvláštně, louskala jsem to dlouho. Sem tam nějaké moudro, ze kterého si člověk něco vezme.

  O77

  28.12.2016

  Tuto knihu vlastním a svého času jsem ji četla opakovaně. Ale s klidným svědomím ji nelze doporučit každému. Je to určitě jedna z nejpozoruhodnějších knih, která byly o lidské společnosti napsány, ale není snadné jí porozumět. Nenuťte se do četby a určitě na ni nespěchejte. Než se mi ji podařilo přečíst, trvalo mi to několik let. Přesně si vzpomínám, když jsem ji v knihovně otevřela poprvé. Věděla jsem hned, že je dobrá, a že si ji přečtu, ale stejně tak jsem věděla, že to nebude teď. Pak jsem ji během let vzala do ruky ještě několikrát, než jsem pocítila, že teď už na to mám a je ten správný čas.

  saza53

  13.12.2016

  Úžasná kniha. Tuto knihu nelze číst, ale studovat a vstřebávat myšlenky. Vlastním jak to "ořezané" vydání za socialismu, tak tohle celé vydání. Srovnáním mi je jasné, proč za minulého režimu vyšla jen "ořezaně". Prokousával jsem se oběma vydáními déle jak 4 roky. Nyní se vracím jen k té nově vydané a stále nacházím nové myšlenky, které mi unikly.

  Balumba

  04.10.2016

  Při čtení Citadely jsem si chvílemi připadala jako ti velbloudi na přebalu knihy putující po poušti – bořila jsem se do textu a občas mě zmáhala únava a pocit, že to nedám – není to lehké čtení. Ale na poušti je krásné to, že se v ní skrývá oáza… a ta v Citadele je, a byla po celé té dřině krásnou, osvěžující odměnou.
  Je to kniha plná skrytých mouder a pravd, které si v ní člověk musí najít. Ale pak to stojí za to.

  alweryon

  02.08.2016

  Někdy mě zasáhne krutost textu, jindy jeho něha. Je tu popsaná čistá víra v Boha i děsivá prázdnota. Nevím, jestli tato nepochopitelnost celku je zde schválně a má zneklidňovat (k tomu se přikláním), nebo jestli je způsobená nedokončeností textu. Pasáž o černém kameni a ptáku na stromě je neuvěřitelná. Chápu, proč Exupéryho tolik obdivoval otec Jeroným.

  Bert77

  04.07.2016

  Je to óda na život, moudrý a pravdivý pohled na svět. Je to síla a hloubka moudrosti a krásy života. Je to život… Laskavý i bolestivý. A možná proto tuto knihu až tolik lidí nezná. Už Malý princ zůstává mnohými nepochopen. A co pak Citadela, která je ještě o kousek výš? Jsem vděčný, že jsem měl možnost si ji přečíst.

  deathmen

  22.05.2016

  Krasna kniha. Je to basen pisana v riadkoch. Tazko sa cita este tazsie chape. Urcite ju necitam naposledy lebo toto chce viacej zivotnej mudrosti na pochopenie vsetkeho co co je v knihe napisane.

  Podpovrchem

  30.04.2016

  Živá voda pro otevřenou mysl, chrám poznání, kniha je sama o sobě kultem a netřeba k ní více psát, musí se číst.

  namornice

  13.03.2016

  Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cíl je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli….. Tuhle knihu můžu číst kdykoliv, kdekoliv. Pořád. Znovu

  banbanan

  07.01.2016

  Nezbývá než věřit místnímu hodnocení a pokorně sklonit hlavu a uznat, že nejsem hoden, abych knihu/autora pochopil. Přesto jsem byl několikrát osvícen a našel výjimky – pasáže, které poučily i dojaly, ale také pasáže, s kterými naprosto nesouhlasím.

  bejan

  16.09.2015

  Je zajímavé, jak málo lidí zná tuto Exupéryho knihu. Přitom je to fascinující duchovní exercicie. Výjimečná kniha v rámci celé evropské literatury. Klenot. Meditativní text plný básnických obrazů je zahalen do exotického hávu Sahary a je Exupéryho zamyšlením nad tradičními (až konzervativními) evropskými hodnotami, u kterých autor možná cítil, že je Evropa opouští. Kniha se v podstatě nedá a ani nemusí číst postupně, je možné ji otevírat jako bibli a pokaždé se nechat inspirovat některou z pasáží.

  Salonka

  13.06.2015

  Veľmi interesantné a poučné čítanie, v ktorom si každý pozorný čitateľ nájde niečo, čo pomôže, nasmeruje a umožní uvedomiť si životné pravdy. Antoine de Saint Exupéry bol nesporne výnimočným človekom, ktorý podľa môjho názoru prežil svoj (predčasne ukončený) život naplno a s citom (na rozdiel od väčšiny ľudí, ktorí nežijú, ale iba sebecky prežívajú). Patrí mu môj nehynúci obdiv za všestranný a nadčasový odkaz, ktorý po sebe zanechal.

  Niektoré pasáže som však napriek chvále považovala za nadbytočné, zbytočne komplikované a opakujúce sa (ale možno som ich len nepochopila 🙂 neviem), autor rád a hojne využíval prirovnania k cédru, klenbovému svorníku a procesu cizelovania. 🙂 Mám tiež pocit, že štýl a koherentnosť sa postupne zlepšovali a posledných sto strán bolo najlepších a najväčšej výpovednej hodnoty.

  Čitatelia v komentároch píšu, že knižka sa bude s vekom a každým opakovaným prečítaním javiť ináč – s tým súhlasím, avšak neviem, či je to knižka na opakované čítanie, bolo vcelku náročné ju čítať a mňa to stálo more času a kopec energie.

  Aj tak super, jedinečný zážitok, pri čítaní ani po prečítaní sa nedostavuje pocit prázdnoty, naopak, získate veľa. Len treba vnímať.

  čef

  30.12.2014

  Tato kniha není ani náhodou pro všechny. Příběh zde téměř žádný není, text je na čtení dost obtížný, myšlenky komplikované. Ze zdejších komentářů je však patrné, že je pořád hodně čtenářů, kteří chápou, že slova lžou a že všechno co je důležité je slovy nesdělitelné. Text nás vlastně musí pouze připravit pro vlastní uvažování nad tím, za co svůj život směňujeme a jaké hodnoty jsou pro nás podstatné. Přitom nás autor svými obrazy známými i z jiných jeho děl (cesta, karavana, poušť, cedr, liška, úl, Bůh, láska aj.) přivádí do tradicionalistické a konzervativní civilizace, kde vše má svůj smysl i směr, i když neznámý. Další kniha, kde se pochopení mění s věkem a počtem přečtení.

  DarekDevil

  27.12.2014odpad!

  Tato kniha je dobrá pro věřící, na každé stránce se X dočtou o bohu, ale pro někoho kdo hloupostem o Bohu nevěří je to zbytečné nezáživné čtení. Celkově je kniha dosti zmatená a myslím, že ani autor sám neměl jasno v tom co chce vlastně napsat nebo sdělit.

  feex8

  30.11.2014

  Jedna z mala nedocitanych knih. Citala sa mi velmi tazko, ale mozno to bude aj tym, ze ked som ju zacinala citat, mohla som mat mozno 12 rokov a bola nad moje sily. Planujem sa k nej vratit, aj ked viem, ze nejde o ziadnu zabavnu literaturu, ktora sa cita sama. Je to filozoficke dielo na krore si treba najst cas a mat nanho naladu.
  Kym som Citadelu neotvorila, mala som od Exuperyho precitaneho iba Maleho princa a tieto 2 diela sa nedaju porovnavat. Citadela je ponurejsia, menej vseobecna a aj menej zabavna, ale urcite hodnotna kniha. (Posudzujem zatial na zaklade precitanej 1/3 knihy)

  Moje hodnotenie: Not Available 🙂

  Král

  21.11.2014

  Tuto knihu považuji za jednu z duchovně nejvyspělejších knih, se kterou jsem se kdy v životě setkal a dle mého názoru, ji lze stavět snad až na úroveň Bible. Přestože se zdá svým pojetím velice jednoduchá, ve skutečnosti jde až do hloubky základních hodnot a principů společnosti a dotýká se v neposlední řadě i smyslu života.

  Bublinka78

  07.11.2014

  Zatím jsem knihu nedočetla do konce, protože ji musím vrátit. Jde o velmi náročné čtení, na které je třeba se soustředit. Exupéryho úvahy jsou velmi zajímavé a zdánlivě až kontroverzní. Pokud se člověk hluboce zamyslí, přenese se do dané situace a snad i doby, tak onen nesouhlas rázem ztrácí ostré hrany. V mnoha úvahách jsem našla i Malého prince (svou oblíbenou knihu) – přijetí odpovědnosti, přátelství a jeho hodnota, ovšem složitěji rozebrané. Rozhodně se k této knize vrátím. Líbila se mi

  Pawlisman

  25.09.2014

  Hodně náročné čtení a dal bych více, nejvíce, kdybych ale vše byl schopen pochopit. 🙁 Cítím tam hodně, ale můj mozeček to nepobírá.

  rabor

  25.08.2014

  Náročnější četba plná ničím neohraničených citatú, filozofický úvah, životních mouder a cedru. Trocha ušmudlaného papíru durch nasáklého potravou pro vnímavou mysl.

  budíček

  20.06.2014

  Citadela rozhodně není jednoduché čtení, a kdo čeká hezké citáty o životě, bude zklamán. Některé Exupéryho citáty se v ní objevují a uznávám, že jsem netušila, že pocházejí zrovna z Citadely, přesto je to spíše knížka autorových filosofických úvah o životě, lásce, smrti, vládnutí a o všem, co ho zrovna napadlo. Přiznám se, často jsem s ním nesouhlasila a přemýšlela, proč mi ta a ta jeho myšlenka nesedí a nemůžu s ní souhlasit… Jednou byla odpověď strašně jednoduchá a jindy jsem ji i přes přemýšlení prostě nenašla, byl to spíš vnitřní pocit nesouhlasu, než že by šlo o konkrétní důvod. I přesto, že to není lehké čtivo, tak je to zatraceně dobře odvedený kus práce, a kdo tuhle knihu odhodí s tím, že ho to nebaví nebo čekal něco jiného, tak vůbec neví oč se připraví… Jde o to, chvilku se zastavit, nehledat akční zážitky, pointy, děj či atrakci za každou cenu… Ne, jen se zastavit a chvíli zapřemýšlet, jako byste sledovali pouštní duny a klid karavany po ní kráčející, vždyť "Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cíl je iluze poutníka…", jak říká sám autor. A i přesto, že s ním často nesouhlasíte, tak po dočtení doslovu pochopíte, že možná právě o to mu šlo, ne o to, abyste s ním slepě souhlasili, ale probudili své myšlení k životu…

  hedvika3637

  23.05.2014odpad!

  Právě ji začínám číst…..bude to na dlouho a na debaty s partnerem

  kaliope123

  21.04.2014

  "Pravda, je špatné, když jeden člověk drtí stádo lidí. Ale to největší zotročení je jinde – když stádo drtí člověka."

  tkometka

  05.03.2014

  Na tuhle knížku si člověk musí udělat klid. Je hrozně těžké ji číst. Není to knížka na zkrácení volného času! Ale to není žádné filozofické dílo.
  Je v ní spousta myšlenek které se přez sebe převalují a konkurují si. Někdy jsem s myšlenkami souhlasila jindy ne. Stokrát jsem chtěla knížku odložit ale každou další větou mě to do ní zase vtáhlo. Donutila mě přemýšlet nad všedními věcmi a skutky z jiné strany. Uvědomit si že smysl každodenních věcí je úplně v něčem jiném. Rozhodně se k ní jednou vrátím a věřím že mi bude její obsah zase o něco bližší.

  felia

  17.01.2014

  Citadelu jsem četl vícekrát. Je zajímavé, že pokaždé na mě zapůsobí něco jiného. Je pro mě jednou z mála knih, které dokáží ovlivnit myšlení. Čtení běžně považuji za oddychovou činnost. Citadela je výjimka.