Cesty malířského umění PDF, ePub, Kindle

By | 07/05/2018

Cesty malířského umění

Cesty malířského umění : Přehled vývoje malířství od pravěku do současnosti

Stručný, ale zasvěcený přehled vývoje malířství napsali američtí manželé pro mládež. Předností knihy je, že se text přímo vztahuje k reprodukcím, jichž je zde průběžně 245, z toho 32 barevných. Má sloužit základní orientaci ve vývojových proudech. H. W. Janson je řádným profesorem dějin umění na universitě v New Yorku. Na popud jeho choti, rovněž odbornice v dějinách umění, vznikla tato krásná kniha.

CESTY MALÍŘSKÉHO UMĚNÍ
/PŘEHLED VÝVOJE MALÍŘSTVÍ OD PRAVĚKU DO SOUČASNOSTI/

Dnes, kdy moderní dopravní prostředky umožňuji širokému okruhu zájemců navštěvovat slavná světová muzea a galerie a kdy není problémem vydat se za významnými památkami minulých epoch, stoupá neustále poptávka po stručných průvodcích a přehledných příručkách o dějinách umění. Lidé se chtějí rychle poučit o slohových epochách, o uměleckých směrech, národních školách i o nejslavnějších osobnostech z dějin výtvarné kultury.

Kniha manželů Jansonových byla napsána pro mládež. Poslouží ovšem dobře i dospělým návštěvníkům výstav a galerií. O potřebnosti a popularitě této nevelké publikace svědčí okolnost, že vyšla nejen v Americe, ale že si ji přeložili také Francouzi, Němci, Holandané a Jugoslávci. Není to knížka náročná, nepouští se do hlubších analýz, chce pouze stručně připomenout, jak ve sféře západoevropské kultury vyjadřovali malíři svůj vztah ke světu a kteří geniální tvůrci udávali v tomto vztahu hlavní tón. Autoři připomínají hlavní směry vývoje od skalních maleb doby kamenné, památek egyptských, řeckých a římských přes malířství středověku, renesance a baroku až po tvorbu doby dnešní. Zvlášť velkou výhodou textu je, že se vztahuje přímo k reprodukcím uvedeným v knize. Je tu vyobrazeno — průběžně — celkem 245 děl, z toho 32 barevně.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Cesty malířského umění zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Cesty malířského umění (0.00 EUR)


Stažení Cesty malířského umění zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Story of Paiting, From Cave Paiting to modern Times (1966)

  Žánr:
  Literatura naučná, Umění
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)