Cesta okolo sveta za osemdesiat dní PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní

V roce 1872 se vsadí distingovaný Angličan Phileas Fogg o 20 000 liber s členy svého klubu o to, že během 80 dní vykoná cestu kolem světa. V doprovodu svého sluhy Passepartouta se vydá na cestu, jist si svým vítězstvím. V Indii zachrání život indické princezně, která se k němu připojuje. Stále je však sledován inspektorem Fixem, který jej podezřívá z přepadení banky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Cesta okolo sveta za osemdesiat dní zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Cesta okolo sveta za osemdesiat dní (0.00 EUR)


Stažení Cesta okolo sveta za osemdesiat dní zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Le tour du Monde en quatrevingts jours (1873)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (39)

  Přidat komentář

  stryko007

  14. února

  Prostě skvělé dobrodružství.

  85098211

  27. ledna

  Jedná se sice o notoricky známý příběh – vždyť snad každý z nás ví, jak tato sázka dopadne ;-), ale to vůbec nevadí. Kniha je tak poutavá a dobře napsaná, že je možné ji číst i opakovaně. Za mne jednoznačné doporučení! 🙂

  bruntal

  05. ledna

  Všichni ten příběh známe, ale v tomto originálním podání je vždy a znovu úžasně podaný.

  jani.ruzicko

  25.11.2017

  Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

  Michalka98

  26.10.2017

  Moje první Verneovka. Důvod, proč jsem si vybrala Cestu kolem světa za 80 dní byl ten, že již od malička miluji animovaný seriál (úvodní znělku znám nazpaměť dodnes) a také jsem viděla dvě filmová zpracování. Příběh je to úžasný, napsaný s lehkostí a jemnou dávkou humoru. I když jsem dávno znala konec příběhu, fandila jsem anglickému gentlemanovi, aby sázku vyhrál. Ze své cesty si nakonec přivezl to nejcennější – lásku ☺

  brodequin

  11.10.2017

  Samozřejmě další skvělé dobrodružství a jedno z nejznámějších, ne však nejlepších! 🙂

  haWranka

  05.09.2017

  Vtipné, svižné, zážitek ještě umocněný tím, že jsem se s knihou seznámila prostřednictvím rozhlasové hry. Nikdy jsem neměla chuť si verneovky přečíst, ale teď své rozhodnutí asi ještě přehodnotím.

  MartyManCZ

  21.05.2017

  Jak jinak než výtečná klasika. Chybí tomu jen ještě větší špetka toho napětí : )

  Hanjimka

  22.04.2017

  Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

  natkaf

  18.01.2017

  Četla jsem dávno, ještě jako malá. Kniha mě moc zaujala, byla poutavá, tajemná a velmi exotická. Měla jsem pocit, jako bych tajemné kouty naší planety objevovala s Phileasem. Mnohokrát doporučuju.

  goldennepal

  06.10.2016

  Výborný Verne a můj návrat do dětských let,kdy jsem tuto i podobné knihy hltal večer před spaním pod peřinou 🙂

  OrthoSan

  13.09.2016

  Asi nejlepší počin od Žila. Při čtení společně spěcháte s panem Fileasem, že to máte přečtené doslova ajnc cvaj, ale hutně se pobavíte. Opravdu skvělé dobrodrůžo. Není divu, že to tolikrát zfilmovali, a jednou dokonce nakreslili se zvířátky.

  radusak9806

  13.07.2016

  Já jsem naprosto spokojená 🙂

  wiix

  22.06.2016

  Verne nie je môj obľúbený spisovateľ,, ale ak by som bola malý chlapec, ktorý od života chce najmä dobrodružstvo a niečo nové či nevídané, bolo by to úplne top.

  Biohazard

  07.03.2016

  Přídávám se k lidem, pro které byla tato kniha naprosto první Verneovkou. Rozhodně mě zaujala, ale nějak šíleně unešená jsem z toho nebyla. Za mě takový průměr. Rozhodně to bylo ale velmi příjemné poslouchat před spaním ve formě audioknihy. Sáhnu po něčem dalším z autorovy sbírky a uvidím.

  mira.l

  27.01.2016

  Cesta kolem světa za 80 dní by mohla být – když si to čtenář řádně rozvrhne a mohutně se nadechne – takřka ideálním aspirantem na zařazení do Čtenářské výzvy 2016 v kategorii "Kniha přečtená za jediný den".
  Verne tady vytvořil takřka prototyp (možná že až karikaturu) pravého anglického gentlemana, s poněkud tajemnou minulostí a nabitou prkenicí, jehož nevyvede z míry naprosto nic, vždy naprosto přesného, neznajícího rozčilení ani nedávajícího najevo své city, ať jsou jakékoliv. Je to jeden z jeho nezapomenutelných příběhů, který je ovšem prost jeho obvyklých poněkud zdlouhavých (i když já proti nim zpravidla nic nemám) popisování nejrůznějších zeměpisných, dějepisných nebo technických detailů, aby se vrhl po krátkém úvodu rovnýma nohama do cesty kolem světa v docela šíleném tempu.
  Tohle je přesně ta knížka, kterou je téměř nemožné odložit, která ve stejně zběsilém tempu, v jakém se odehrává (a v jakém naskakuje účet za hořící plynovou lampu), nutí čtenáře obracet další a další stránky:). Za jeden den jsem to sice nestihl, ale i tak to byla jízda:)

  P.S.: Přiznám se, že jsem asi nikdy neviděl žádné filmové zpracování, ale nejsem asi sám, kdo si pamatuje krásný kreslený seriál:).

  zylla

  19.12.2015

  Napínavá četba, měla jsem štěstí, že jsem nevěděla jak to dopadne, neboť šel tento příběh vždycky nějak mimo mne a tak konec opravdu potěšil.

  konicekbily

  30.11.2015

  Po několikáté a po mnoha letech jsem se ke knize vrátil, a dobře jsem udělal. Pan Spisovatel se ve své době opravdu vyznal v životě tehdejšího světa. A dobrodružné romány psát dovedl dokonale.

  Exit-50

  28.11.2015

  Tak k této knize není co dodat. Prostě je skvělá.

  terrih.dreamer

  17.08.2015

  Zatím moje první Verneovka a rozhodně toho nelituji. Knihu jsem přímo hltala a rozhodně mě "nabudila" do dalších Verneových děl. Je to prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý.

  woodward

  15.08.2015

  Verneovky jsou odjakživa můj šálek čaje, ale jsem poněkud choulostivý na kvalitu překladu. Například mě dokáže vytočit, když někdo místo "Paspartout" napíše "Proklouz". Jen si to představte, tak pitomý jméno!

  varanbooks

  21.04.2015

  "Je to příběh známý v celém Bundelkundu."

  kuba95

  26.01.2015

  Krásná a oddechová četba z pera jednoho z nejlepších spisovatelů dobrodružné literatury.

  Aniga

  18.11.2014

  Snad ještě známější příběh než Cesta do středu země.
  Líbilo se mi, že nebyl děj zahlcen cestopisnými údaji i městech, světadílech, státech… ono to vlastně ani p. Fogga nezajímalo, měl jediný cíl, stihnout časový limit.
  Neubránila jsem se nemyslet na kreslený seriál pro děti, kde hrdiny jsou zvířátka, který byl můj neoblíbenější z dětství.
  "Jdem ať půlnocí či dnem cíl máme pouze ten projít celou zem za 80 dnů.Ať vyplní se sen jenž zpátky domů chcem přes Singapůr."

  vlkodlaq

  06.11.2014

  když jsem poporost ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Možná i přečtené Verneovky mají z části na svědomí, že jsem takový hračička a nadšenec do techniky..

  Ladys

  10.09.2014

  Moc už si to nepamatuji, ale vím, že mě hrozně bavil "Paspartu", že policajt byl neskutečný "záškodník" (byť vlastně nechtěný) a že jsem Foggovi hrozně fandil. Knihu jsem kolikrát četl i pod dekou, aby rodiče nevěděli, že nespím. A to neskutečné zklamání, když jsem si myslel, že to nedokázal.
  A ještě si vzpomínám, že se mi hrozně líbily obrázky. Ale to vlastně u všech verneovek

  bondula

  22.04.2014

  Cesta okolo sveta za osemdesiat dní bola už spracovaná v toľkých rôznych podobách, že pri prečítaní originálu ťažko veriť, že to je to, z ktorého všetky ostatné cesty čerpajú. Je to cestopis, no cestopis to vôbec nie je. Hlavný hrdina je naskrze nesympatický anglický suchár. Kostra deja, podobne ako celé Foggovo cestovanie je vlastne nuda. Skvelou knihu robí najmä samotná myšlienka cesty okolo sveta za určený (krátky) čas. A samozrejme Verneho invencia a rozprávačský talent.

  Eigis

  12.11.2013

  Čekal jsem, že cesta okolo světa bude pro Verna vítanou záminkou, proto aby čtenáře zasypal hromadou zeměpisných údajů a on to kupodivu neudělal. Kniha se soustředí především na hlavní děj a utíká rychle vpřed, jako cesta hlavních hrdinů. Příběh je vhodně proložen několika napínavými momenty a charaktery hlavních postav zase příjemně pobavily.

  Wiqqux

  07.09.2013

  Túto knihu by som osobne ohodnotila ako nudnú, ale to len preto, že to nie je môj štýl. No zároveň na ňu veľmi rada spomínam, pretože som sa z nej naučila veľa vecí, o ktorých som dovtedy nemala poňatia.

  Ondrej _

  13.06.2013

  Jedna z mojich najobĺúbenejších od J. Vernea. Dobré čítanie, kde čitateľ ostáva v napätí či sa to tomu P. Foggovi podarí , alebo nie… Ako vieme podarí . 🙂