Cesta na Mesiac PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Cesta na Mesiac

Fantastický román o odvážné cestě tří přátel, kteří překonávají zemskou tíži v projektilu obrovitého děla namířeného na Měsíc. Čtenář sleduje hrdiny od okamžiku výstřelu po celou dobu letu přes „neutrální čáru“, kde je stejná přitažlivost Země i Měsíce, prožívá s nimi jejich dojmy a pozorování prováděná dalekohledem i okénkem střely až po šťastný pád do moře na Zemi. Věcné nesprávnosti, vyplývající z překonaných přírodovědeckých i technických znalostí, jsou uvedeny na správnou míru doslovem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Cesta na Mesiac zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Cesta na Mesiac (0.00 EUR)


Stažení Cesta na Mesiac zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  De la Terre à la Lune (1865)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Bulba

  20. ledna

  Verneovky jsem četl v dětství, pak jsem si jich několik přečetl před 20 lety a další dvě před 10. Teď jsem po Verneovi sáhl pod dojmem knihy povídek "Nová dobrodružství Julese Verna 1" . Tato kniha je sarkastická, má celkem i zajímavý děj (technické popisy mám rád, některé věci je třeba brát s rezervou), ale určité popisné pasáže (přelet nad Měsícem) se mi zdály zbytečně dlouhé. Určitě to není poslední Verneovka, kterou jsem si teď přečetl.

  zylla

  29.12.2016

  Musím říct, že pro mne jedna z těch slabších autorových knih, protože to nebylo nijak zvlášť dobrodružné a spíše mě popisování technických záležitostí nudilo. Konec mě také zklamal. V podstatě jsem celou knihu čekala až se to trochu rozjede a ono nic.

  martinstefko

  27.09.2016

  Musím říct, že se mi líbilo, jak vědecky byla kniha napsána, přece jen je vidět, že Jules Verne o tom, co píše, hodně přemýšlel, hodně si zjišťoval, což se mi v době bez internetu zdá neskutečné, ale zároveň mě plynutí děje nakonec trochu zklamalo. Rovnou se přiznám, že jsem čekal něco trochu dobrodružnějšího. Závěr pak byl pro mě nečekaný. Jsem ale rád, že se Jules Verne dostává zpátky k lidem, protože si to zaslouží. A já jsem rád, že se dostal i ke mně.

  Liana

  01.10.2015

  Z tejto knihy mám rozporuplné pocity. Na jednej strane sa mi to veľmi páčilo, páčil sa mi ten uštipačný humor, bavili ma tie dialógy, postavy boli veľmi pekne vymyslené. Na druhej strane … ach tie siahodlhé popisy… u Verneho som na to síce zvyknutá, ale aj tak, čo je moc, to je moc. Preto len 3 hviezdičky. Ako príbeh to bolo veľmi pútavé a fajn, ale dalo sa to vtesnať na omnoho menej strán, celé kapitoly boli len čisto popisy pohorí a útvarov na mesiaci a podobné záležitosti. A zrazu hups a autor to nečakane ukončil – tak dajak narýchlo mi to prišlo. No škoda. Lebo inak sa mi táto kniha veľmi páčila, nebyť pol knihy opisov…

  Rup

  05.08.2015

  Pro autora netypicky sarkastická sci-fi. Možná právě proto velmi čtivá. Dávám plný počet a doporučuji.

  Martyska

  13.09.2014

  Jules Verne dokáže neskutočne opisovať a je pravda, že vo svojich myšlienkach prešiel ďaleko do budúcnosti, ale faktom je, že to bolo celkom dejovo nezaujímavé a jediné, na čo som sa popri knihe tešila bolo to, kedy nájdem ďalšiu Vernovu filozofickú otázku.

  Eigis

  22.08.2013

  První ze tří knih s Gun Clubem. Je obdivuhodné kolik vědeckých faktů s předstihem trefil.

  HTO

  07.11.2011

  Netypická kniha tím, že ji Verne nepsal pro Hetzela a nemusel tedy brát ohled na dětského čtenáře. Proto ta satira (která v další knize s Gun Clubem, Zmatek nad zmatek, je už přímo krutá), proto ty popisné pasáže, které sice O. Neff považuje za nečitelné, ale mne strašně bavily. Je podivuhodné, kolik věcí Verne trefil sto let před startem Apolla. Pomník Nadarovi v postavě Michela Ardana. Nezapomenutelný J. T. Maston. Skvělý český překlad plný chlebíčků.

  TheRaven

  10.08.2011

  "Člověk se maně ptá, z čeho asi jsou ta americká srdce, že je nerozbuší ani blízkost toho nejstrašlivějšího nebezpečí." Tahle krásná větička cele vystihuje ducha románu, respektive obou jeho dílů, které jsou součástí tohoto svazku. Ze Země na Měsíc mě hned od úvodní stránky překvapoval až pohádkově satirickým tónem, což je něco, čeho jsem si dosud u Verneových knih nevšiml, nebo alespoň ne v takové míře. Kniha začíná popisem fungování Baltimorského Gun klubu a smýšlení jeho členů, jejichž největší životní trpkostí je lítost nad mírovým obdobím, jelikož nemohou vymýšlet další děla a již vyrobené střely leží ladem. Dále si čteme naprosto nezúčastněnou, ale o to úsměvnější charakteristiku klubu. Například přepočítávání zabitých na jednoho člena, i rekordy v počtu usmrcení na jednu střelu (rekord drží dělo, jež se roztrhlo a zabilo přihlížející; sice to nebyl nepřítel, ani to nezpůsobila samotná střela, ale rekord to je). Ve volné chvíli provedli příznivci klubu i součet nohou a rukou všech členů a následné odvození průměrného počtu končetin na člena jednoho. Ironicky vyznívá i popis sebevědomí amerického národa, který si je jist svou výjimečností a bez okolků pronáší narážky na zbytek světa. Za touto maskou sebejistoty se však skrývají různé neduhy, které hravě vyřeší Francouz Michel Ardan, spojí rozhádané strany a stane se americkým hrdinou. Pokračování, respektive druhý díl s názvem Okolo Měsíce, se ještě na začátku vyznačuje trochou ironie (viz úvodní věta komentáře), ale později už se Verne vrací do zajetých kolejí a příběh rozvíjí v tónu podobném jeho jiným dobrodružným románům. Nechybí dlouhé informační pasáže přibližující dobové představy o Měsíci, trocha historie či nejnovější úspěchy vědeckého poznání. Z Američanů se nakonec stanou svědomití vědci a Francouz už je jen zbrklým dobrodruhem, který pronáší jeden šílenější nápad za druhým. Ze Země na Měsíc, respektive Okolo Měsíce bylo ve výsledku velmi zajímavou knihou, a i když se Verne v mnoha úvahách netrefil, je fascinující číst to, v čem pravdu měl, a obdivovat jeho obrovské znalosti tehdejší vědy.
  Více ke knize: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-ctvrta-ze-zeme-na-mesic-6486
  a zde:
  http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-sedma-okolo-mesice-7051