Čemu se báseň říká PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Čemu se báseň říká

Báseň Halasova, Holanova, slova A. Brouska a vzpomínky O. Ornesta uvedou čtenáře do Ortenovy sbírky.

Básník se vyznává ze svých lásek a zklamání, žádný životní problém neřeší lehkomyslně, naopak přistupuje k lidským činům s pochopením a odpovědností. Básně jsou proloženy úryvky z Ortenovy prózy a jsou připojeny úryvky z korespondence tak, aby osobnost básníkova byla čtenáři co nejbližší.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Čemu se báseň říká zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Čemu se báseň říká (0.00 EUR)


Stažení Čemu se báseň říká zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  31.01.2016

  Dostala jsem darem tento skvost. Sbírka, která byla vydána v roce 1967 a jejíž součástí je i malá gramofonová deska, je velmi vkusně a vydařeně uspořádána. Kromě více i méně známých Ortenových básní jsou její součástí i úryvky ze soukromé korespondence a jeho deníků a také několik ukázek jeho rukopisů. Sbírku ilustroval Jan Kotík a fotografie z Kutné Hory pořídil pan B. Straka. Závěr knihy patří bibliografii a ve svých vzpomínkách se k bratrovi vrací Ota Ornest. Jeho vzpomínky jsou doprovázeny rodinnými fotografiemi. Velmi ráda doporučuji.
  ———————–
  …Naplňuje mne nesmírnou vděčností už to, že mne máš ráda, a i kdybys mi nemohla posílat z domova vůbec nic, měl bych já Tebe zrovna tak rád, jako teď. Taková láska se nedá koupit a to je jedna z věcí, pro které stojí za to žít.

  Z dopisů matce

  Jiří Orten – Čemu se báseň říká

  Marxus

  03.11.2014

  Nedoceněný génius s těžkým životním osudem, jako by promlouval skrze všechny verše a zanechával v čtenářově duši bouři neklidu.

  Kotrlat

  26.10.2013

  Básně, které nepotřebují slov. Naprosto úžasná symbolika a magická síla mistrně poskládaných veršů dělají z čtení Ortenových básní fenomenální zážitek.