Capricorn 70 PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Capricorn 70

Povídková sbírka, shrnující to nejlepší z tvorby českých autorů (s jednou slovenskou výjimkou), kteří se věnují žánru space opera. Kontakty s mimozemskými civilizacemi, dobývání neznámých zákoutí vesmíru, objevování nových světů… Nechte se unést fantazií těchto skvělých autorů!
Autoři: Petr Heteša, Jan Hlávka, Jan Kotouč, Jaroslav Mostecký, Petra Neomillnerová, Julie Nováková, Pavel Obluk, Jiří W. Procházka, Anton Stiffel, Vladimír Šlechta.Kniha v českém jazyce!


Stažení Capricorn 70 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Capricorn 70 (0.00 EUR)


Stažení Capricorn 70 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Sci-fi
  Vydáno: , Brokilon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  perko

  16. března

  Nechci se tu rozepisovat, komentáře k jednotlivým povídkám budou stačit. Každopádně to je kniha se spoustou zajímavých povídek.

  DRALI

  28.01.2017

  Tahle sbírka nemá chybu. Kazdá z povídek má svoji kvalitu a u žádné jsem se nenudil. Určitě bych vyzdvihl "vykokslej" vesmír z druhé strany. Zdá se, že její autor má bohaté zkušenosti!!!
  Boží byl též ujetý Capricorn od Neomillnerové. Vřele doporučuji všem vesmírným dobrodruhům!

  kevral

  31.05.2016

  Bomba!Už dlouho jsem se při čtení tak nebavil!

  kirk5

  28.01.2016

  Sbírka českých space opera povídek je sama o sobě unikátem. Zde naleznete mix vydaných a zcela nových příběhů – což je jen dobře. Omílání dokola již "klasických" povídek není zrovna cesta jak nalákat čtenáře.
  Všechny povídky mají jedno společné – lehkost, zábava, přímo radost číst. Je zbytečné se zastavovat u jednotlivých příběhů, všechny stojí za přečtení. Osobně se mi dlouho dlouho nestalo, že bych při četbě posledních řádků měl chuť knihu začít číst znovu.
  Pro fanoušky SF povinnost, pro ostatní velké doporučení…

  joshaaak

  30.12.2015

  Nebylo to vůbec špatné a jsem rád, že jsem tomu dal šanci. Některé povídky mě uchvátily, jiné už méně, ale tak je to vždycky. Osobně za nejlepší považuji Vrak od Jana Hlávky a Sloužím vlasti, kurva od Jaroslava Mosteckého (tedy do okamžiku, než opustí vězení, pak už to nebylo ono), největší problémy jsem měl asi se závěrečnou povídkou od Jiřího W. Procházky, neříkám, že byla špatná, ale nesedla mi do vkusu. Jinak celkově příjemné překvapení.

  Svářeč

  20.11.2015

  Vynikající sbírka, která baví celou dobu a neobsahuje jedinou povídku, u níž byste si říkali, že tam nemá co dělat. Snad jedině u JWP jsem občas zíval nudou. Potěšily hlavně moji oblíbenci Heteša a Šlechta, ale i ostatní (mě převážně neznámí) autoři přispěli velmi dobrými povídkami a nalákali mě na svoji tvorbu.

  jan8470

  29.08.2015

  Přiznávám, že českou scifi odehrávající se ve vesmíru jsem četl naposled na základní škole a byla jí trilogie Zápas s nebem J.M. Trosky.
  Antologii Capricorn 70. která vyšla v Brokilonu Jsem si koupil vlastně na doporučení jednoho známého který se žánru Space opery aktivně věnuje. Byl jsem zvědav kam se česká Space opera od dob J.M. Trosky posunula.
  Díky skvělému výběru Roberta Pilcha se mi tak dostal do rukou vskutku reprezentativní výběr povídek současné české a slovenské elity tohoto žánru.
  Ostatně posuďte sami:
  Jan Hlávka – Vrak. To, co začíná, jako vesmírné dobrodružství ve stylu Indiana Jonese se zvrhne… Hodně strašidelná až hororová povídka autora cyklu Algor.
  Petr Heteša – Vesmír z druhé strany. Sžíravě vtipná a nekompromisně drsná povídka která nám ukazuje že space opera nemusí být jen smrtelně vážným žánrem. Na tomhle vesmírném překladišti bych chtěl pracovat…
  Julie Nováková – Odvrácená strana. Velice příjemná komorní záležitost. Střet dvou ideologií na ploše jedné základny a dvou postav.
  Jan Kotouč – Ex Luna, annihiliatio. Další skvělá povídka. Autor má můj obdiv, že na Mĕsíc vyslal ženskou posádku.
  Petra Neomillnerová – Capricorn 70. Bože můj. Arkhamský blázinec řízený tou nejšílenější femme fatale se řítí vesmírem. Když se sci fi žánru chopí matka zaklínačky Loty, je radost to číst.
  Pavel Obluk – Prospektoři z Coranu. Tak tahle povídka měla vážně drajv a švuňk jako Formule 1. To je jedno že nevíte co to je Formule. A závěrem až zamrazilo, jako když potkáte Bílého chodce. Že nevíte co je to mráz? To je jedno:-)
  Jaroslav Mostecký – Sloužím vlasti, kurva! Povídka multi žánrového J.M. byla tak klaustrofobní až mi z toho bylo úzko. Ale byl to nářez o tom žádná a ta pointa, bože můj ta pointa.
  Anton Stiffel – Cesta do hlubin UI mysli. Tato povídka je jediným zástupcem slovenských autorů v této antologii. Zároveň je důkazem, že kvalitní věci na Slovensku nepíší poue pánové Juraj Červenák a Dominik Dán.
  Vladimír Šlechta- Nájezdníci. Vladimíra šlechtu znám především jako autora fantasy série Krvavé pohraničí, kde se Cooperovší hrdinové snaží žít a přežít v drsné době ne nepodobné osidlování divokého západu. A Nájezdníci jsou vlastně dost podobní. Malá skupina těch, kteří přežili rozpad vesmírných kolonií se snaží žít a přežít na troskách tohto technologického zázraku. Pro mě byla povídka sympatická především tím, jak krásně ilustruje rozdíl vnímání světa a technologií mezi těmi kdo starý svět ještě zažili a jejich potomky (druhá a třetí generace) kteří zažili už jen ten svět po pádu.
  Jiří Walker Procházka – Poslední bitva. Velká postava české sofistické scény nám předkládá popis vesmírné bitvy epických rozměrů. Při čtení jsem si s chutí zavzpomínal na námořního kapitána Jacka Aubreyho a jemu podobné hrdiny námořnických románů.
  Capricorn 70. sympatický nejen různorodostí povídek které do něj Robert Pilch vybral , ale také tím, jak velký časový úsek jeho výběr pokrývá. Vždyť nejstarší povídka Prospektoři z Coranu vyšla poprvé v roce 1997 a nejnovější povídky (například Poslední bitva) byly napsány speciálně pro tuto antologii.
  Zároveň jsou tu zastoupeny povídky „starých“ matadorů žánru Jako je například Jiří Walker Procházka, ale též střední spisovatelské generace (namátkou Jan Hlávka) a mladé generace autorů (například Julie Nováková).
  Krátké medailonky jednotlivých autorů na začátku každé povídky vnímám také jako velké plus.
  Povídka je jako žena, nikdy není stará, nebo zastaralá. Je buď dobrá a nebo špatná. Ale každá z těchto povídek září jako kometa.
  Závěrem mohu říci jediné.
  Jestliže se chystáte poprvé vstoupit do vesmíru české či středoevropské Space opery (nebo jen zjistit kam se tento žánr od dob Trosky posunul), měli byste si obléknout skafandr, pustit si soundtrack z Vetřelce a přečíst si Capricorn70.

  witko

  10.07.2015

  Celkem povedený výběr povídek.

  JindraH

  26.06.2015

  Celkem zklamání, většinu povídek jsem dočetl s velkou chutí knihu odložit a už se k ní nevracet.

  cori

  10.06.2015

  Sbírka deseti povídek, odehrávajících se ve vesmíru. za nejlepší považuji Ex Luna, annihilatio (Kotouč), Sloužím vlasti, kurva! (Mostecký) a Nájezdníci (Šlechta). Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.