Búrlivé výšiny PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Búrlivé výšiny

Emily Brontëová napísala jediný román, Burlivé výšiny, napínavý mystický príbeh plný vášne, zrady a pomsty, ktorý odhalí tajomstvo lásky až za hrob. Najskôr ho v roku 1847 vydala pod mužským pseudonymom, neskôr v roku 1850 ho jej sestra Charlotte zrevidovala a vydala pod jej pravým menom. Hoci román v dobe svojho vzniku nemal veľký úspech, dnes patrí k najvýznamnejším dielam anglickej klasickej literatúry. Búrlivé výšiny sú strhujúcim románom, v ktorom sa čitateľ ocitne na pustých vresoviskách yorkshirského panstva a zoznámi sa s obyvateľmi dvoch usadlostí, ktorých osudy sú prepletené viac, ako by čakal. Pán Lockwood, nájomca usadlosti Drozdovo, je prinútený jednej noci nájsť prístrešok v neďalekej usadlosti Búrlivé výšiny. Dozvedá sa o búrlivých udalostiach, ktoré sa udiali na panstve pred mnohými rokmi: o vášnivej láske najdúcha, mladého cigána Heathcliffa, a slečny Kataríny Earnshawovej, dcéry pána domu, ktorá ho zradila. Heathcliffova horkosť a pomsta sa stali kliatbou panstva a ďalšia generácia musí zápasiť, aby sa vymanila spod ťaživého dedičstva minulostiKniha v českém jazyce!


Stažení Búrlivé výšiny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Búrlivé výšiny (0.00 EUR)


Stažení Búrlivé výšiny zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Wuthering Heights (1847)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (395)

  Přidat komentář

  NikolettaHole

  16. března

  Rozporuplná kniha, něco mě na ní zaujalo ale chvílemi jsem měla problém se příběhem prokousat.

  polly23

  15. března

  Četla jsem ji někdy v 15 letech-naprosto jedním dechem. Pamatuji,že jsem se nemohla dočkat,až přijdu domů ze školy a dočtu ji 😀 za mě je to klasika,i když Jana Eyerová od Ch.Brontëové mi přišla ještě trochu lepší..

  Nachtimin

  10. března

  Jedna z tOp…charakter osob a okolia spojene v jedno

  Sabinaski

  07. března

  Tohle je snad jediný klasický příběh o lásce, co se mi líbil. Možná je to tím, že není jen tak o lásce, ale hlavně o nenávisti, pomstě, týrání a psychopatství. 😀 Myslím to tak, když to srovnám s jinými romány té doby typu Jana Eyrová nebo Pýcha a předsudek. Je vidět, že Emča neměla jednoduché dětství, které se jí vymklo z rukou v této až hororové knize, kde se objevuje nejeden cvok. Dokonce to může být soutěž o toho, kdo se stane největším bláznem. A kupodivu vyhrává Heathcliff…

  NinaStikova

  04. března

  Jedno z vychvalovaných klasických děl. Já vlastně moc nechápu proč. V polovině jsem netušila, o čem chce autorka dál psát. Všechny postavy jsou škodolibé, a aby v tom měl člověk trochu zmatek, pojmenovávají se po sobě navzájem (i když to pořád není takový guláš jako Sto roků samoty od Márqueze). Moje naivní povaha postrádá nějakou většinu času kladnou postavu. Navíc jsem nepochopila, proč se autorka obtěžovala s tou retrospektivní chronologií, která mě akorát vyrušovala vstupy Eleny o tom, že jim stydne čaj. Jsem docela zklamaná.

  Květinka008

  01. března

  Už druhý den po dočtení mi vrtá hlavou, proč jsou sestry Brontëovy taková klasika… Větrná hůrka je sice příběh napínavý, ale člověk čte a čte spíše proto, že doufá v brzký konec všeho trápení. Vedle odporného Heathcliffa je druhou hlavní postavou vypravěčka – hospodyně Nely, žena prostá, která to sice myslí vše dobře, ale má na průběhu událostí také svůj podíl. Na Heathcliffa se dá nahlížet z mnoha úhlů pohledu – pedagogického, psychologického, ale taky psychiatrického… A pro mě zůstává otázkou, jestli všechny slečinky té doby byly rozmazlené, povrchní, sobecké a naivní až hloupé kachny – do jedné!

  sabiburesova

  01. března

  Knížka mě zaujala, ale ke čtení jsem se musela trochu nutit. Postavy (kromě paní,která vypravovala) mi lezly na nervy… Některé části mě bavily méně, některé více. Sem tam se mi pletly postavy, což mě brzdilo při čtení.Každopádně kniha byla celkově dobrá a určitě se k ní ještě někdy vrátím a třeba si čtení užiji ještě více.

  Derishi

  27. února

  horor, kniha nádherná, divoká, ale, no, prostě jsem příliš empatická a posera

  Marry123

  22. února

  Nemůžu říct že se mi kniha líbila, ale ani ne že se mi nelíbila. Chvíli mi trvalo než jsem se do ní začetla, a asi jsem u ni postrádala napětí a nějakou akci. Všechny postavy mi byly protivné. I přes všechny zápory a nechuť kterou jsem během čtení měla, jsem ráda že jsem si ji přečetla, a třeba za pár let se k ní s radostí vrátím a budu z ní mít třeba úplně jiné pocity než teď. 🙂

  coquus

  15. února

  Jedná se o zajímavý příběh odehrávající se na počátku 19. stol.. I když se toho na první pohled vlastně moc neděje a příběh se odehrává jen na dvou místech (Větrná hůrka a Drozdov), mistrně vylíčená psychologie postav tomu výrazně dodává "šťávu". A právě tato charakteristika, vhled do uvažování a jednání hlavních hrdinů je kupodivu napsaný velice srozumitelně a svižně, takže i čtenář, který zrovna nevyhledává knihy tohoto typu, se na tom nezadrhne.

  petrulka

  12. února

  Na tuhle knihu musí nastat ten správný čas. Vzhledem k poměrně rozsáhlým dialogům to není úplně jednoduché čtení, na druhou stranu charakteristika postav je strhující. Ujetí jsou všichni, každý – snad kromě Nelly – se jeví jako ideální pacient pro psychiatra a není mezi nimi nikoho, kdo by mě něčím nevytáčel. Nejvíce samozřejmě Katka a Heathcliff. Jeho duševní rozervanost, věčná zloba, vztek, jsou nekonečné a říkám si, zda by to, že by spolu s Katkou byli toto zásadně změnilo. U něj stačí lehce našlápnout a je zle. Agresivní psychopat, ona labilní sociopatka, perfektní návod na katastrofální vztah.

  Babsy

  09. února

  Tato knížka je všude rozebíraná, je na ní spousta narážek a odkazů v jiných knihách, filmech atd.. tak jsem do toho šla. Dle anotace mi bylo jasné že to nebude slaďárna.. kniha je vážně ponurá, plná negativismu, pesimismu, agresivity a vykresluje skutečně tu zlou stránku lidskosti a síly pomstychtivosti… Pokud je v tom kouzlo této knihy, tak budiž, ale nebylo to nějak záživné… mě se to prostě nelíbilo. Možná kdybych to četla v roce 1850.. kdo ví. Nezanechalo to ve mě ani smutek, lítost nebo pochopení, něco k zamyšlení.. nic, bohužel ale ani zděšení .. Za mě ne-e.

  katka94

  07. února

  Další klasika, která by neměla v knihovně chybět.

  kh123

  04. února

  Skoro škoda času na knihu, kde není ani jedna z postav sympatická, příběh není nijak nápaditý… Vhled do psychologie člověka, který měl život opravdu složitý, neměl žádnou citovou jistotu "v zádech", je určitě zajímavý, ale nějak nepřesvědčivý.

  boxas

  04. února

  Neznat Na Větrné hůrce čili Bouřlivé výšiny, to je závažný nedostatek vzdělání…a také dobrého vkusu.

  NemcovaKN

  03. února

  Věříte v pravou nenávist a pomstu? Já teď už ano!

  tichoslapek_

  02. února

  Toto je opravdu až hororové vykreslení postav. Vyprávění bylo zajímavé, ale často jsem ho skoro ani nemohla snést, kvůli těm hrozným postavám. Nedivím se, že román ve své době nedostál uznání. Zdá se, jakoby to bylo hříšné dílo. Nicméně člověk čte, v rámci děje pozoruje, brzy se dočká konce a nestačí se divit, co že to je za spletitou smyčku…

  adrianna0305

  01. února

  Emilka to asi neměla v hlavě moc v pořádku, protože takový knižní svinčík se jen tak nevidí. Všechny postavy byly nějak bláznivé a zlé. Kniha plná podivností, domácího násilí, náznaku nekrofilie a sňatků mezi příbuznýma.

  SoniaR

  30. ledna

  Prostě wooow kniha, úžasně napsaná, velmi čtivá 🙂

  marcolka

  22. ledna

  Jsem z této knihy poněkud rozpačitá. Tolik chvály jsem na tuto knihu slyšela a četla. Tak dlouho byla odkládaná a nakonec nyní už přečtená díky čtenářské výzvě. Ale… tolik deprese a negativismu, výčty těch nejhorších lidských vlastností a ponurá krajina. No, nevím, mě tedy neuchvátila a nebýt výzvy asi bych ji nejspíš odložila. Přečetla nebo nedočetla jsem už horší knihy, ale pro mě tedy mnoho povyku pro nic.

  Linda007

  17. ledna

  Moc hezká klasika. Hezky se to četlo.

  makynka911

  16. ledna

  Já vlastně ani nevím. Nelíbily se mi dlouhé monology a dialogy. Také jsem se ztrácela v postavách, protože zaprvé to pojmenování a dědění jmen, zadruhé podobnost. A úplně ze všeho nejhorší bylo to povýšené chování mužské části, kdy si prostě mohli dovolit okřikovat, mlátit a urážet koho chtěli. Na druhou stranu prostě byla taková doba.
  Co se mi ale líbilo je námět knihy, kdy i malichernosti dokáží rozpoutat vášnivou touhu po pomstě. Ačkoliv Cat nikdy Heathovu lásku neopětovala veřejně (omlouvám se za zkracování jmen) on jí nikdy sňatek s Edgarem neodpustil. A co víc, čekal na ni zpropadených 18 let. Co se musí autorce nechat je napínavost knihy, protože jsem až do konce nevěděla, jestli to skončí dobře nebo jestli je Heath všechny povraždí. Nedivila bych se tomu 🙂

  Ellie23

  13. ledna

  Kniha se mi nelíbila. Četla jsem ji strašně dlouho, cca 2 měsíce, což se mi u žádné knihy ještě nestalo. Neseděly mi ty dlouhé monology a dialogy. Takže bohužel hodnotím jednou hvězdou. Možná dám knize někdy ještě šanci.

  Lil30

  07. ledna

  Kolik utrpení a bolesti dokáže způsobit jeden člověk kvůli pomstě…Kniha patří do povinné četby, ale jsem moc ráda, že jsem se do ní i díky čtenářské výzvě pustila. I když bylo chování některých postav občas zcestné, příběh lehce plynul a než jsem se nadála, byla jsem na poslední straně. Určitě se k ní někdy vrátím.

  Simona02

  06. ledna

  Tento príbeh mi jednoducho nesadol, bol nezaujímavý a o postavách ani nehovorím. Možno sa moje hodnotenie zakladá aj na mojich vysokých očakávaniach ktoré som mala od knižky, ťažko povedať, ale jedno viem, už sa k tejto knižke vo vlastnom záujme neplánujem vracať.

  EllSeifert

  04. ledna

  Povinná četba, já ale vůbec nelituji přečtení této knihy, která mě moc bavila. Přečteno jedním dechem. Oceňuji, že se v knize nevyskytují nudné pasáže, které zvažujete přeskočit. Uznávám, že první třetinu knihy jsem mnohdy od čtení upustila a na chvíli se zamyslela, v jakém příbuzenském vztahu dané postavy jsou. Kniha, která ve mně vyvolala tolik emocí a slz, až to vlastně nechápu. Vcítit se do Heatcliffa a Kateřiny bylo velmi bolestivé. Charaktery postav byly skvěle vykreslené, jejich činy ovšem málokdy pochopitelné a já naprosto chápu, že většina působí otravně. Byl to příběh o lásce, která hraničila s posedlostí a nenávisti až za hrob. O člověku, na kterém se podepsalo zkažené dětství více než je zdrávo, lidskou zrůdu v něm ale nevidím a troufám si tvrdit, že jeho činy se dají pochopit. Nicméně jsem ráda, že pro postavy, které si to zasloužily končí kniha dobře a konečně mají v životě klid.

  kejty91

  01. ledna

  Nespoutanost a dobrodružnost. Chuť žít bez konvencí. Špatná rozhodnutí. Odmítnutí. Slabost. Láska a oddanost. Víra a spiritualita.
  Ten příběh mě fascinuje kdykoli ho čtu. Autenticita se kterou to lze vztáhnout ke kterékoli době je magická. KOlik generací již na této četbě vyrostlo a přesto je to pořád stejně tragické jako to muselo být tehdy.
  Pro mě byl překvapením osud Haretona a život Ellen. Jejich životní cesty byli bouřlivé ale i tak se dalo najít hezké chvíle.
  Jednání Heathcliffa bylo pochopitelné – i když člověk stejně doufal v nějaké milosrdné gesto. Ne, jen intriky a prohnilost – dokonce i k milované osobě.
  Brilantní popis života i charakteru osob.

  gonegirl

  27.12.2017

  Ani nevím, čím to, že jsem se knihou tak dlouho prokousávala. Možná to bylo těmi dlouhými monology a dialogy, možná tím, že jsem se chvíli ztrácela v tom, kdo s kým vlastně mluví. Ale když se na to podívám zpětně, je to velmi zajímavé dílo. Charaktery postav nejde shrnout několika slovy. Tolik nenávisti, intrik, proměnlivosti a pomíjivosti jsem zatím pohromadě ještě v žádné knize neviděla. O to je zajímavější, jak dokázala autorka vystihnout lidskou nestálost a charakterové rysy, když se sama do společnosti moc nedostala.
  Kniha to byla velmi zajímavá a asi si budu muset dát chvíli čas, abych ji celou pochopila a vstřebala.

  EvaFialova

  23.12.2017

  Dílo mě rozhodně zaujalo, už od začátku mě napínalo a hořela jsem nedočkavostí, až se dozvím víc o charakterech hlavních představitelů. Neustále jsem čekala, až poznám dobrou stránku Heathcliffa, ale čím déle jsem četla, tím byl stále horší ve svém počínání, hnal se za svou pomstou a nehleděl na nikoho kolem sebe.
  Kniha se mi líbila, zajímavé propletené příběhy a charaktery postav. Při četbě mě také velmi zaujala přeměna něžného citu, jako je láska na hrubou a bezcitnou nenávist, zlobu a honbu za pomstou.

  PavlínaAlžběta

  15.12.2017

  Další kniha řazena dle mého názoru do naprostých klasik! Když jsem půjčenou knihu četla před 15 lety, už tehdy mě strhující příběh nadchl, upoutal, okouzlil a dodnes tento román mám velmi ráda. Knihu jsem si zakoupila novou od světové edice nakladatelství Odeon, který má naprosto elegantní přebal a knihu dělá krásnější. Vynikající dílo E. Brontëové se líbí snad každé dívce či ženě. Mezi romanci bych tuto knihu úplně neřadila, jelikož příběh odehrává od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století , kde ponurá atmosféra až mrazí po zádech, propracované profily hrdinů vás překvapí na každé stránce… místy vztek, jindy je to smutek ,bezmoc, emoce… Kniha je opravdu psychologickým románem, který vás zaujme a vtáhne do atmosféry od počátku až dokonce, kdy čekáte na vyvrcholení celého děje.