Bouřlivý rok 1905 PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Bouřlivý rok 1905

"Rok 1905 byl opravdu bouřlivým, revolučním rokem. V tomto roce po prvé náš pracující lid vystoupil jako samostat. činitel na politické kolbiště. Proklamoval svá práva, hlásil se o ně a dal najevo, že je odhodlán za ně bojovat." "Moje kniha není žádným politickým rozborem tehdejších historických událostí. Omezuje se jen na úzký úsek. Ukazuje, jak tehdejší revoluční události působily na jediný žižkovský činžák a jeho jednotlivé obyvatele. Snaží se ale dokázat, jak každý jednotlivec v historických a zvl. revolučních událostech stává se účastníkem těchto událostí ať chce nebo nechce." "Bouřlivý rok 1905 a listopadové události po prvé signalizovaly dvě pravdy: předně, že čes. a slovenský pracující lid začíná dorůstat ke své dějinné a hist. úloze – státi se základem moci ve státě. Za druhé, že dosavadní revoluční čes. soc. dem. strana dělnická a její vedení propadá reformismu a oportunitě." (Autor v doslovu.) – Toník Budečský (A. Zápotocký) je hlavní postavou románu. Pozoruje celou galerii typ. příslušníků různých tříd, žijících v kasárenském žižkov. činžáku, a názorově sc rozchází jak s anarchistou Frantou Habánem, tak i se zrádcovským vedením soc. dem. strany.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bouřlivý rok 1905 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bouřlivý rok 1905 (0.00 EUR)


Stažení Bouřlivý rok 1905 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)