Boj o první místo PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Boj o první místo

Jako mnoho knih od Foglara, tak i tato popisuje problémy mezi dorůstajícími chlapci. Tentokrát se děj odehrává ve třídním kolektivu. Téměř všichni chlapci se obdivují Rudovi Lorencovi – umí skvěle hrát hokej, fotbal, je výborný atlet, je chytrý a dovede hodně věcí, o kterých se ostatním ani nesnilo. On však jejich náklonnosti zneužívá. Petr Solnar skoro jediný tuto špatnost na něm vidí, a proto s ním vede otevřenou válku. Protože celá třída je na straně Rudy, raději si ho nevšímá a trénuje na závod „napříč městem“,který vyhraje a získá si tím obdiv hrstky chlapců ze třídy. Poté co vstoupí do oddílu skautu, si ještě více utvrdí své morální hodnoty. Nalezne tam také vytouženého kamaráda na život a na smrt – Viktora. Postupem času se třída přesunuje na stranu Petra, který jim otevřel oči sám sebou – protikladem Rudy. Jejich náklonnosti však nezneužívá tak jako Ruda, ale je k nim stejně kamarádský jako oni k němu. Nakonec si získá i oblibu třídního učitele a stane se vedoucím třídního výboru.Kniha v českém jazyce!


Stažení Boj o první místo zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Boj o první místo (0.00 EUR)


Stažení Boj o první místo zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  PavelVl.

  20. ledna

  Kniha se mi líbila. Dost Foglarovek jsem přečetl již za puberty, ale tahle se mi dostala do ruky až v dospělosti. Vypráví příběh Petra Solnara a jeho postupu v oblíbenosti ve třídě. Pojednává o tom jaký kdysi byl Petr a jak se z něj stává čestnější lepší člověk a to i díky skautingu.
  Děj knihy se mohl odehrávat více v prostředí skautu, ale děj ve třídě bylo hlavním cílem knihy. Pan Foglar chtěl poukázat na špatné chování tamní mládeže a na to jaké dříve byly hodnoty: čestnost, poctivost, kamarádství, spravedlnost atd. Petr dříve, taky nebyl ideálním vzorem těchto hodnot, ale nebyl špatný člověk a tyto hodnoty měl v sobě. Kniha ukazuje se jak může člověk morálně vyspět a změnit se k lepšímu pokud sám chce a může svým dobrým chováním ovlivnit i některé další lidi , byť se jedná jen o jednoho jediného člověka může tak zapůsobit na ostatní.

  Je mi s toho smutno, ale bohužel je to realita dnešní doby. Za svůj dosavadní život jsem byl součástí různých kolektivů. Zažil jsem takové chování jak ve škole tak i v práci, to, že ve většině kolektivu dobré a čestné chování není samozřejmé je smutné. To, že někdo se chce někam posunout a pomoct sám sobě na úkor ostatních a využívá při tom pomluv a nečestného chování a lezení do zadku jistých lidí ve svůj prospěch není v pořádku. Ve škole kdy člověk dospívá by se to dalo ještě „pochopit“ . Smutnější je ovšem to, že v dospělosti by měl mít člověk již více rozumu (jak se říká věkem dostává člověk více rozumu), ale asi to neplatí vždy a u všech: Někdo to má v sobě od mala někdo na to přijde později. Bohužel to špatné v některých lidech asi zůstává. Ti lidé škodí druhým, ale i sami sobě a ani o tom neví. (Jak se říká boží mlýny melou pomalu , ale jistě). Tím neříkám, že všichni lidé jsou špatní nebo já , že jsem ideální, vždy se najde několik čestných lidí s kolektivu , kteří jsou nezkažení, ale každý by se měl nad sebou zamyslet a snažit se řídit podle těchto hodnot. Tuto knihu a i jiné Foglarovky by si měl přečíst každý a zamyslet se nad tím a nad sebou.

  danny_21

  13. ledna

  Četnost, spravedlnost, poctivost, přímost a pravé kamarádství – to byly kdysi hodnoty, které něco znamenaly a pomáhaly díky Foglarovi utvářet chlapce v muže. Petr Solnar byl dalším z řady jeho hrdinů, díky nimž se mi tenkrát zdál svět světlejší – 85 %

  ddkk

  06.11.2017

  Souhlasím s těmi, komu se Boj o první místo líbil nejvíce ze všech Foglarovek. I mně. A taky nevím proč…

  Diegina

  12.05.2017

  Navzdory tomu, že jsem přečetla většinu foglarovek, tato z nějakého zvláštního důvodu zůstává má nejoblíbenější. Nedokáži doopravdy říct proč. Jen vím, že tuto knihu jsem si přečetla už nejmíň 6x (a to jednou i snad dva roky zpátky, i když to byla chyba, člověk tam v dospělosti čte mezi řádky i to, co tam nejspíš ani není, jako třeba to, že Petr měl šílený pubertální crush na Viktora :D), zatímco ostatní autorova díla max 2x. Prostě to je moje srdcovka.

  pepa4081

  01.05.2017

  Velmi pěkná klasická Foglarovka. Velmi uspokojivé.

  Lucissia

  12.08.2016

  Foglarovky mám zmáknuté všechny už v pubertě, ty nejlepší samozřejmě víckrát. Teď při třídění knih se mi zase dostaly do ruky, tak si dám sem tam repete. Boj o první místo je moc pěkně napsaná kniha, jiná než ostatní, líbí se mi, že je tam popsáno, jak to kdysi chodilo ve škole. Tímto je mezi foglarovkami vyjímečná a to jí dodává šmrnc. 🙂

  bubáček-B

  23.05.2016

  Hezká knížka, SUPER.

  ajsigirl

  27.10.2015

  Pěkná knížečka, opět Foglar ukazuje svoje nadšení do povídek o chlapcích, kteří by měli být mrštní, vycvičení, slušní a ukáznění. Příběh se odehrává ve škole. Už na první stránce se představí hl. postava Petr Solnar, který nepatří zrovna mezi jedničkáře ve třídě. Naopak je to průměrný žák, který je rád že není ostatními šikanován a že je ,,tzv.neviditelný.. Ikdyž přitom touží aby byl obdivován a obskakován jako jeho největší nepřítel Ruda Lorenc. Chlapec, který bohužel pro pěst či nadávky na ostatní nechodil daleko. Ruda ubližuje a směje se všem ve třídě. Petr má dost šikany celé své třídy, která šikanovala spolužáka Lance. Ten byl chudý, neměla ani na jídlo a začal si vydělával tak, že za peníze se nechal mlátit a fackovat. Petr jako jediný se toho všem nezúčastnil, což se mu později přeci jen vyplatilo. V den, kdy se chlapec nevrátí do školy, je nemocen a nakonec odejde navždy se v Petru pohne vědomí, on jej sice neuhodil ale neudělal nic pro jeho záchranu a proto už nechce takovou třídu jako je právě ta jejich. Začne se zocelovat běháním, být spořádaný, závodil s časem i se sebou samým. Překonával své rekordy a i ve třídě si všimnuly jeho změny. Petr později vstupuje do Junáka, a stává se obdivem celé třídy. Při příchodu nového učitele, který už nebyl lhostejný k tomu co se ve třídě děje uspořádal hlasování o zástupce třídy. Petr tento boj vyhrává a s třídou se dějí další velké změny. Knížka se hodně podobá knížce Když duben přichází, která mně zaujala ještě o trochu více a proto dávám 4 hvězdičky. Jinak stejně doporučuji k přečtení! Pěkné čtivé, jako všechno od Foglara!

  choze

  23.06.2015

  Jedna z prvních foglarovek. První polovina popisující mikrokosmos jedné školní třídy ve 30. letech a soupeření hlavního hrdiny Petra s falešným ideálem Rudou je zajímavá a důrazem na školní prostředí pro Foglara netypická. Druhá polovina, kde hrdina vstoupí do skautu, setká se tu s typickým foglarovským klukem-ideálem Viktorem a jeho život se naplní, již jede v tradičních kolejích, ale bohužel – jak je u Foglara zvykem – ztrácí na ději ve prospěch popisu skautských rituálů a her. Pokud se vám líbila víc první školní polovina, doporučuju Když duben přichází, který se výjimečně odehrává ve škole celý, ta druhá skautská připomíná nejvíc pozdější Pod junáckou vlajkou.

  Luccy78

  19.06.2015

  "Buď čestný a nesmlouvavý. Buď spravedlivý a dobrý, poctivý a přímý. Buď mužem!"
  Tato slova vystihují celý příběh. Nádherná kniha.

  Pepek24

  18.12.2014

  Moje oblíbená hlavně běžecký souboj s lokomotivou pecka i ve třiceti 🙂 (ach ta nostalgie…..)

  Ája27

  19.11.2013

  Moje první foglarovka, ve své době a mých +- jedenácti letech čtivá. Rozhodně doporučuji! Možná trochu laciným způsobem formuluje, co je správné a špatné a tím se jednoduše snaží formovat osobnost čtenáře.

  valda

  11.09.2013

  Kniha obsahuje takové dvě části spojené postavou Petra Solnara. V první se Petr snaží překonat oblíbeného, ale vychytralého spolužáka Rudu Lorence, a ve druhé se přihlásí do skautského oddílu, kde zase pozná skauta Viktora. Vše je sice dost ploché a vypravování o tom, co se děje ve skautu je trochu moc agitka. Ale třeba nápad špatného vzoru Rudy, jemuž Petr trochu závidí. Který je nahrazen správným vzorem Viktorem, aby pak Ruda zmizel ve vnímání Petra někam úplně do pozadí, mi přišel zajímavý. A za partu Zabíječů a Umrlčí masku, prostě musím dát hvězdičku navíc 🙂

  Lady Dracula

  20.06.2013

  Tuhle knihu mám hrozně ráda, ačkoli je plná všech možných klišé:)

  estelina2300

  09.06.2013

  Jedna z mích nejoblíbenějších.

  tyzik.cejka

  04.06.2013

  po Rychlých Šípech moje první Foglar kniha je dost zábavná až se pak se to začne točit kolem skautů a to se stává kniha hodně slabá přesto dobré počtení pro děti jako všechny Foglarovky tak od 10 let dívky dejte to radši klukům

  nobynoblhoch

  11.04.2013

  jedna z nejslabších,jako další mě napadá Dobrodružství v zemi nikoho

  maple34

  04.04.2013

  Moje první foglarovka. Už si ani nepamatuju, kdy se s ní začal. Ve všech pádech zajímavé čtení, které ve mně vzbudilo zájem pěstovat čtení tohoto žánru

  antragus

  27.12.2012

  Na můj vkus je až příliš poznat, že se jedná o autorovu téměř prvotinu a vlastně i první věc vydanou knižně. Neříkám, že to vyloženě drhne, ale přece jen je to ještě i na Foglara dost schematické a černobílé. Doby, kdy autor všem v daném žánru začne natrhávat rektum ještě měla teprve přijít.

  Joges

  19.09.2012

  Jedna z prvních foglarovek. Děj se odehrává ve školní třídě i ve skautském oddíle. Na to, jak brzy ji Foglar napsal, je kniha vážně dobrá.

  swamp

  25.07.2011

  Další z Jestřábových knih o přátelství, čestnosti a vztahu k přírodě.

  WEIL

  26.06.2011

  Pro mě letní čtení.
  Baví mě vypravování J. Foglara někdy i nyní a Boj o první místo je hezkou knihou o mezilidských vztazích ve věku končícího dětství.

  WEIL

  28.12.2010

  Moc hezká útlá knížka o kamarádství, zradě, vztahu k přírodě.