Bílý Den PDF, ePub, Kindle

By | 07/02/2018

Bílý Den

Londnův slavný dobrodružný román o Bílém Dni, hrdinovi Aljašky z prvních let zlaté horečky, je zanesen do doby před velkým objevem zlata na Klondyku, kdy zprávy o slibných nalezištích přivábily na sever neohrožené průkopníky a zlatokopy, tuláky a dobrodruhy, zvyklé drsnému životu. Jako jeden z prvních přišel mladý zlatokop Bílý Den, který se stal legendární postavou Aljašky. Dokáže během krátké doby přepravit poštu přes sněhové pláně, vytušit zlato, kde ještě nikdo nehledal a najít zatím neznámé způsoby, jak zlato dobývat ze země.
Jack London zachytil stejně barvitě jako severskou přírodu prostředí nových amerických měst, především San Franciska, ale k divoké nespoutané přírodě se vrací znovu a znovu, stejně tak jako jeho hrdina, když pochopí, jaká hra se hraje ve městech a jakou cenu za ni člověk platí. Londonův román není tedy jen nejčtenějším příběhem zlatokopeckých let, ale i slavnou knihou o návratu k přírodě a prostému životu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bílý Den zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bílý Den (0.00 EUR)


Stažení Bílý Den zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Burning Daylight (1910)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  t.adm

  11. února

  Příběh plný zvratů a krásné životní poutě. Trochu mi vadilo, jaký byl Bílý Den vlastně „nadčlověk“. Na druhou stranu to bylo moc milé počtení, seznámení s životem na Aljašce a znovuzrozením člověka (vlastně dvojnásobného znovuzrození). Místy jsem se do čtení musela nutit, ale i tak bych knihu doporučila, protože člověk, jako byl Bílý Den, se jen tak nevidí.

  marta14

  30.07.2017

  Knihu jsem nedočetla. Nevím proč, ale prostě jsem se do toho nedokázala začíst. Možná to bylo i tím, že starší knihy se mi čtou hůř.

  Lanisa1966

  04.02.2017

  Poutavý příběh člověka a psa, u kterého uroníte místama i slzu. Vše se odehrává na půdě drsné Aljašky.

  uhoř49

  13.01.2017

  Jedna z mála knih od Londna která je z mého hlediska (dobrodruha) zajímavá.

  Knišíl

  19.09.2016

  Četl jsem od Londona už lepší knihy, ať už po obsahové nebo formální stránce. Vyzdvihuji především hlavní myšlenku díla i přesto, že děj není moc uvěřitelný (viz. super muž Bílý den) a sloužil jen jako jakýsi prostředek k hlavnímu tématu.

  Kabátice

  12.07.2016

  V tomto díle jde o obrovské životní skoky člověka, který se, z drsného přírodního muže, majícího psí spřežení, čest a silnou vůli, promění v drsného nelítostného milionáře a poté co se zamiluje, se zase vše obrátí. Zní to šíleně, nicméně kontrasty mezi klidnou krásnou přírodou, uspěchaným rostoucím městem, rozdíly mezi lidmi a kritika zbohatlíků, dělají z knihy velmi zajímavé čtení.

  Marla

  16.03.2016

  Ve stromech stoupala míza a bublání drobných potůčků bylo den ze dne zvučnější, jak se zamrzlá země probouzela k životu. Řeku však poutal krunýř ledu. Zima jej ukovávala příliš dlouhé měsíce a nic jej nemohlo tak snadno rozrazit, ani blesk a hrom jara. Cvrčkové začali drnčet a stále víc husí a kachen přelétalo oblohou. Desátého května se ledy na řece Stewart s ohromným rachotem a praskotem odtrhly od břehu a o metr vystoupily. Ale neodplouvaly po proudu. Nejprve se musí prolomit a hnout dolní Yukon až u ústí řeky Stewart….To je Aljaška a drsná romantika divoké přírody, to je Bílý Den a Jack London…..

  IYv

  02.03.2016

  první kniha, o které jsem nahlas referovala. Pochvala a hodnocení mého učitele mě popostrčily k tomu, více o knihách přemýšlet a nenechat se strhnout obecným míněním a laciným filmovým přepracováním.
  Jack London a jeho hrdinové – mládí a dychtivost!

  TaLu

  04.02.2016

  Četla jsem opravdu dávno, pamatuji se, že se mi líbila celá kniha a že jsem měla tenkrát v době svého mládí trochu problém s tím, jak se rozhodl hlavní hrdina v závěru knihy. Nu a protože si ten závěr pamatuji, a protože mezi tím přečtením a současností plynul i můj životní čas, musím napsat, že teď jeho rozhodnutí chápu mnohem víc.
  I když – na druhou stranu, jsme jako člověkové tak trochu nepoučitelní a rozhodně i já si myslím, že mít najednou nějaké to bohatství by nemuselo znamenat zároveň i ztrátu hodnot. – Ale to já asi nikdy v životě řešit nebudu muset :o))

  qwill

  25.01.2016

  kousek z knihy:
  "Není to směšné, běhá-li někdo po světě s kovovými prstýnky na kloubech a s velkým kyjem v ruce a rozbíjí lidem hlavy a olupuje je o peníze tak dlouho, až si nadělá velikou hromadu peněz, a potom se začne kát ze svých skutků a začne zase běhat po světě a obvazovat hlavy, které rozbili druzí lupiči? Řekněte sama. Nic víc konání dobra s penězi neznamená. Co chvíli některému lupiči změkne srdce a on začne najednou jezdit s ambulancí. Tak to udělal Carnegie. Rozbíjel hlavy v zuřivých bitvách v Homesteadu, byl pravým rozbiječem hlav ve velkém, přepadl a oloupil obětní beránky o několik stovek milionů, a teď běhá a trousí jim ždibíčky zpátky. Směšné? Řekněte sama.“

  woodward

  22.11.2015

  Kdyby tohle vyprávění skončilo na Aljašce, dal bych všechny hvězdičky. Ale ta limonáda o milionáři a jeho sekretářce už byla fakt navíc.

  dris

  15.09.2015

  Bílý den by udělal lépe jak pro sebe tak i pro čtenáře, kdyby zůstal na Aljašce a vůbec neodjížděl do San Franciska a tam nepotkal Didu.

  kamibe

  06.06.2015

  Protože jsem Londonovy knihy četla už dávno, tak jsem se sem doposud vůbec nedostala. London byl můj ikonický autor. Bílý den byl v mých očích takový muž, kterého bych si byla přála poznat naživo především v té syrové přírodě.

  Pawlisman

  19.09.2014

  Krásná a možná málo doceněná Londonova kniha. První část krásná příroda a ryze dobrodružná, v druhé polovině se ocitáme ve městech, v businessu a socialista London upřímně kritizuje buržoazní prostředí. Vše velmi čtivé a obohacující. Top 5 London.

  Disease

  07.08.2014

  Tahle kniha mě zaujala hlavně společensko-kritickou rovinou, ta dobrodružná část sice v pohodě, ale teprve po odjezdu na Východ to začne být zajímavé.

  Hřibče

  10.06.2013

  První část knihy, kdy se děj odehrává na Aljašce, se mi moc líbila, bohužel druhou část, kdy se hlavní hrdina odstěhoval do Ameriky a užíval si svého bohatství, jsem dočetla spíše ze setrvačnosti.

  janacheca

  29.09.2011

  Dobrý román s dobrým koncem (alespoň pokud návrat k přírodě a základním lidským hodnotám považujete za správnou životní cestu). Stojí za to se k němu vrátit, třeba cestou vlakem a nebo když o dovolené prší.