Biela loď PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Biela loď

Príbeh o živote sedemročného chlapca, ktorý žije so starým otcom, pretože jeho rodičia sa rozviedli a o chlapca nemali záujem. Chlapec žije vo svete rozprávok starého otca. Drsná príroda, vysoké hory podnecujú jeho fantáziu, cit pre spravodlivosť. Keď sa sklame v dospelých (starý otec zastrelí jeho legendickú jelenicu), chce sa zmeniť na rybu, aby preplával k belasému jazeru, po ktorom sa plaví jeho otec námorník. Utopí sa v horskej rieke, lebo jeho sny nikto nechápe.Kniha v českém jazyce!


Stažení Biela loď zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Biela loď (0.00 EUR)


Stažení Biela loď zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Belyj Parochod (1970)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  000nugatovej

  08.10.2017

  Častým námětem Ajtmatových děl je boj (většinou vítězícího) zla s dobrem.
  Zlo v této povídce ztělesněné správcem lesa Orozkulem vítězí nad naivním dobrákem dědou Momunem, který se jen jednou zmohl tomuto zlu čelit. Pak ale, jak je zvyklý, podléhá. Své (kolikáté už?) dobrácké selhání utápí v alkoholu. A to netuší, že jeho selhání se stane příčinou tragédie jeho milovaného vnuka.
  Dost bezútěšné čtení

  lepoo

  20.09.2016

  Monumova dobrota, poddanosť a strach o chlapca a vlastnú existenciu ho doviedla k najväčšej obete a to zastreleniu parohatej matky-jelenice.Chlapcova detská duša túto obetu nemohla prijať a premenila sa na rybu, aby odplávala od zla do jazera čistého Issyk-kulu.Silná metaforická výpoveď Ajtmatova proti ľudskému zlu.

  FilMo

  20.05.2016

  Jedna z najkrajších a zároveň najdepresívnejších kníh aké som čítal… Jediné, čo mi vadí je to, že autor popisu mi tu dopredu ozrejmil koniec knihy, za čo mu veľmi pekne ďakujem! Načo tu pridávate rozuzlenie knihy? V popise má byť len zbežný náhľad do príbehu, a nie jeho rozuzlenie aj vyvrcholenie… Inak je to kniha za 5* bez rozmýšľania a ja som rád, že som si ju kúpil

  Pink Martini

  08.06.2013

  V hladině jezera Issyk-kul se odráží okolní pětitisícovky, vysoké stromy a legendy dávných časů. Z vesmíru vypadá jako velké tmavomodré oko a s jeho pomocí můžeme nahlédnout do Kyrgyzstánu a vidět ho před sebou skoro takový, jakým byl, když o něm psal Ajtmatov.

  Hlavním hrdinům Bílé lodi je sedmiletý chlapec. Jeho matka jej opustila sotva se narodil, stejně jako otec, který býval námořníkem na Issyk-kulu. Žije v malé horské vesnici, kde nejsou žádné děti, nemá si s kým hrát, s kým vyrůstat a jediný, kdo mu zůstal, je dědeček Momun. Jen díky němu se chlapec dostane do školy, dostane svoji první aktovku v životě a přežívá v krutém prostředí, kde o něj nikdo nestojí. Pro babičku je přítěží, protože její jedinou starostí je dcera Bekej, která nedala svému muži žádné dítě a alkoholik Oroskul ji bije, aby si vylil vztek.

  Dědeček chlapci vypráví napůl zapomenuté pohádky a vymyslí spolu příběh, kdy se chlapec promění v rybu, dopluje do Issyk-kulu a na bílé lodi uvidí ztraceného otce. Jednou z legend je i příběh o moudré sobí pramáti – opatrovnici a matce jejich rodu.

  Jednoho dne se v okolním lese objeví tři sobi. Chlapec je šťastný, že se vrátila sobí pramáti a bude nad ním bdít. Když jednou večer nachází muže z vesnice, jak tančí kolem ohně a chystají hostinu z ulovených sobů, zmocňuje se ho nekonečný smutek a vztek. Ve chvíli, kdy najde i Momuna, jak popíjí vodku a těší se na sobí pečínku, ztrácí poslední kousek štěstí, který na světě měl. Skáče do řeky, aby se stal rybou a odplul od světa, který se mu hnusí, ale utopí se.

  Ajtmatov popsal svou domovinu jako nelidsky krásnou, ale neobyčejně krutou. Kyrgyzstán jsou vysoké hory, divočina, nádherný Issyk-kul a tajemné příběhy. Je to země, kde legendy stále žijí s lidmi a děti můžou věřit tomu, že jejich rod pochází od moudré sobice. Ajtmatov ale zachytil i neutěšenou situaci v zemi, hlad, chudobu a všeobecný alkoholový démon. Proti sobě stojí svět legend a smutná pravda, dobro chlapce a zlo okolního světa. Ještě dlouho po dočtení mi bylo smutno, že jsem ani nedočetla celou sbírku a teprve se sbírám. 5/5

  .. Tys však odplul. Věděl jsi, že se nikdy neproměníš v rybu? Že nedopluješ do Issyk-kulu, nespatříš bílou loď a neřekneš jí: "Buď zdráva, bílá lodi, to jsem já."

  Но ты уплыл. Знал ли ты, что никогда не превратишься в рыбу. Что не доплывешь до Иссык-Куля, не увидишь белый пароход и не скажешь ему: "Здравствуй, белый пароход, это я!"