Baudolino PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Baudolino

Aj vo svojom ďalšom románe Baudolino zostal Umberto Eco (autor bestselleru Meno ruže) verný historickému žánru. Tentoraz píše rozprávanú kroniku. Zachytáva rozprávanie ľudového šibala Baudolina, ktorý diktuje byzantskému kronikárovi Nicetovi. Rozprávačom nie je vzdelanec, ako v ostatných Ecových knihách, ponorený do sveta kníh a rukopisov, ale veselý, ľahkovážny chlapec, syn sedliakov z dedinky v okolí Piemontu. Šťastné okolnosti ho zavedú na dvor cisára Fridricha II. Barbarossu, ktorého sprevádza na vojenských výpravách do Talianska a do Konštantínopolu, zúčastňuje sa na diplomatických poradách a svojimi chytrými a vtipnými nápadmi mu pomáha riešiť zložité štátnické situácie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Baudolino zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Baudolino (0.00 EUR)


Stažení Baudolino zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  petr9807

  05. ledna

  Dosud jsem četl Foucaultovo kyvadlo a Pražský hřbitov, obě díla byla excelentní. Baudolino je v mnoha ohledech podobný, ale zároveň hodně jiný. Filosofické rozmluvy a zákulisí dějinných událostí jsou excelentně napsané. Na můj vkus tomu všemu však chybí silnější ústřední příběhová linka. Takový motiv sice v knize je, ale místy je doplněn až přehnanou popisností.

  krnoha

  04.11.2017

  Baudolino, to bude po česku Budulínek, ne? Selský synek jednající energicky a jednoduše. S tímhle začínáme, ale pan Umberto s tím samozřejmě nevystačil. Hlavní hrdina se nám za chvilku změní v inteligentního šprýmaře, kterému se ty jeho kousky náramně dobře daří, asi má někde nějakou protekci, nejspíš u autora. Spíš než Budulínek je to teď Tyl Ulenspiegel. Ale není tak věrohodný, je jenom vymyšlený. Potom zase je z něj vychytralý manipulátor a dokonce autor dějinných událostí, no úplný Jára Cimrman. Jedno má tahle hlavní postava pořád, totiž neúnavnou tvůrčí fantazii, kterou zřejmě zdědil po tatíkovi Umbertovi. Fantazie je tady dotažená až do absurdních konců, kdy už nic není doopravdy a mizí hranice mezi pravdou a výmyslem. Myšlenkový obsah knihy by snad mohl být v tom, že šikovně vymyšlená konstrukce se jaksi sama od sebe mění v pravdu, a jaký by to byl blbý život, kdybychom si ho nevylepšili svým vlastním vnitřním nábojem. To je celý Umberto. Ale když se na to podívám jako na literaturu, vidím strašně dlouhou pohádku, která sama sebe neunese.

  AnjaVCL

  16.09.2017

  Velice čtivá kniha, kde Eco slevil z filosofické tíže textu, která mně osobně nevadí, ale tato kniha díky tomu patří mezi ty, které jsou nejspíše přístupnější širšímu publiku než slavné Jméno růže. Hravé proplétání historie s fikcí, uličnicky sympatický hlavní hrdina, zábavné epizodky… Někdy jsem se i smála, zvláště u čachrů s relikviemi (které možná nejsou tak vzdálené od reality).

  darinakovacova

  04.02.2017

  Vydařená a čtivá kniha od mistra Eca. Bravurně dnešnímu čtenáři líčí putování do zapomenuté říše kněze Jana, cestou potká plno bájných příšer a nestvůr, nechybí ani láska v různých podobách, středověký business s relikviemi, křížové výpravy a hledání svatého grálu. Dokonalost. Krása.

  Atuin

  28.12.2016

  S romány UE to mám tak, že ať sáhnu po jakémkoliv ( a já po nich sahám velice často) během dvou tří, večerů mám knihu přečtenou. A to se mi při jejich různorodosti neuvěřitelně líbí. A právě ta jinakost a přesto v určitých bodech stálost z něj učinila mistra, který se naštěstí nestal grafomanem, protože narážím na řadu autorů,kteří mají pocit,že ze své pozice psát musí umět,ale není to úplně pravda.
  Baudolino je přátelská kniha, od Eca vysloveně na pohodu, jenže i když on psal na pohodu, psal vymazleně, výborně a ne na méně než na pět hvězdiček. Staví vám nikoliv nudně,ale barevně kulisy které každeho kdo miluje dobové romány potěší….

  martin č.

  06.05.2016

  Ve stejnou dobu, kdy jsem četl v románu o smrti císaře Barbarossy, zemřel v naší realitě i mistr Umberto Eco, budiž mu země lehká.
  První knížka, kde jsem s autorem držel zcela krok, pokud jde o fakta, nicméně pro mne knížka asi poslední, kterou jsem od něj přečetl.
  Faktů je zde asi míň než v Ecových předchozích románech a v reáliích zejména Byzantské říše se orientuji od loňského roku celkem slušně, proto kvituji zasazení příběhu do druhé poloviny 12. století.
  Bohužel nějak nevím, co napsat víc. Jaksi jsem si nedokázal úplně oblíbit hlavního „hrdinu“ ani jeho kumpány. Ostatně jako v jiných Ecových knihách. S jejich nahodilým potácením se bez cíle ve slepých uličkách (opět jako v jiných knihách) se nedokážu nikdy úplně ztotožnit. I přes pár vtipných momentů. Zcela smyšlené fantastické popisy (inspirované jednou norimberskou kronikou z 15 st.)na hranicích bájné říše kněze Jana se mi paradoxně četly nejlépe a „věřil“ jsem jejich příběhu více než tomu, že by slavný kronikář Niketas Choniates během strašného plenění Konstantinopole křižáky r. 1204 jen tak v klidu pojídal delikatesy ve svém domě a poslouchal sáhodlouhá vyprávění italského mluvky.
  Raději bych si možná přečetl přímo kroniku samotného Nikety Choniata, jemuž Baudolino svůj příběh vypráví. Tu bohužel nestihli naši byzantologové v 80tých letech vedle jiných kronik přeložit. Tentokrát tedy za 4 hvězdy.

  Pavluška33

  18.03.2016

  Ano…skutečně takový středověký Forrest. Milé, Ecovsky složitě napsané, plné zápletek a příběhů.

  parxel

  07.03.2016

  Baudolino jako postava, je pro mne taková kombinace barona Prášila a Foresta Gumpa. Je to prostě sympaťák, kterému od počátku přeje štěstí a nebojí se toho využít.

  Pokud jde o samotný děj, tak jsem mnohdy pointu celé situace tušil spíš intuitivně, protože jsem neznal příslušné historické události. Nicméně to na čtivosti celého románu neubírá. Za mě čtyři hvězdy, protože tématicky mne oslovilo mnohem více Foucaultovo kyvadlo.

  JanTůma

  06.01.2016

  Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších Ecových knih. Silný příběh, poutavý, čarokrásné kulisy, nádherný jazyk. Baudolinovi prostě fandit musíte za každou cenu. Staré časy opět přichází!!

  Kluvo

  08.12.2015

  Konecne ludovy Eco! Taky stredoveky Forrest Gump. Naozaj by ma zaujimalo, ako tie udalosti v skutocnosti prebehli. No nemal som cas a nakoniec ani chut sa v tom moc hrabat. Len som si overil, ze Fridrich Barbarossa sa naozaj utopil pri kriziackej vyprave.

  ber-tram

  30.11.2015

  Baudolino alias Blábolíno. Je nahony cítit, že se Eco imrvére přehrabuje ve středověku, ale nemusel by to ventilovat v beletrii, resp. ne tímhle planým, jakoby humoristickým způsobem. On si de facto dělá, co chce, je koneckonců pánem situace čili autorem, jenomže autorem vezoucím se na setrvačné vlně úspěchu slavné románové prvotiny. Leccos z Baudolina zní zajímavě, třeba historické vazby, pokud je tedy Eco záměrně nepřekroutil, aby mu pasovaly do fabulačního rastru. Nemůžu se zbavit pocitu, že by si měl raději enšpíglovsky mudrovat na akademické půdě a fušovat leda do populárně-naučné, nikoliv tzv. krásné literatury. 30/15

  Edana

  12.11.2015

  Knihy Umberta Eca jsou pro mě v dnešním literárním světě věcí nevídanou. Kvalitní, náročné, promyšlené, precizně zpracované a propracované, plné vtipných narážek, které pochopí jen zasvěcení, ale i prostých a nesmrtelných příběhů, kterým porozumí snad každý. Baudolino je kniha, kterou si budu muset přečíst ještě jednou. Třeba tak za dvacet, třicet let, až budu daleko moudřejší a sečtělejší. Protože za příběhem nenapravitelného lháře, díky jehož fantazii vznikla celá řada dodnes oblíbených legend…. tuším daleko hlubší stránku věci. Je to román, je to filozofické dílo, je to poezie – je to skvělá kniha.

  achilles

  18.08.2015

  Mě se tento příběh moc líbil. Veliké dobrodružství Baudolina, kterému jsem nejenom moc přál, ale hlavně záviděl. Velice dobrý román!

  Koňadra

  06.01.2015

  Najčítavejšia a najprístupnejšia z kníh, ktoré som od Eca čítal.

  Fellini

  24.08.2014

  Umberto Eco mě začíná pohlcovat. Krásně se to četlo, a to i druhá část knihy, která pro někoho byla trochu obtížnější. Mě právě více zaujala část druhá, protože se v ní objevilo mnohem více filozofie a faktů, na které jsem neustále čekal. První polovina: neskutečně zábavná a chytrá.
  Je to román o novém pohledu na historii, která podle Eca podléhá ”falzifikaci”. Není to myšlenka nijak optimistická. Postmoderna je pro mě boření všech jistot, čili obecností, které jsou vyvracovány a vytlačovány alternativou a pluralitou, takže se nám nedostává objektivnosti. Stejně tak tomu je i v historii, kdy nám Eco dokázal, že není vše tak, jak si myslíme, že "fakta" mohou být různě překroucena.
  Autor nás tedy varuje před dalšími (nechtěnými) falzifikacemi budoucích dějin?

  LibriProhibiti

  29.12.2013

  Jako vždycky výborné. Kniha, ktera se sice da srovnat a Indiana Jonesem, ale ktera zároveň obsahuje ohromne množství historických faktu. Skvělé!

  Jackjelly

  22.12.2013

  Příběh ve kterém se může čtenář ztratit ale při troše snahy najde cestu zpět, jen možná nebude na stejném místě ze kterého se na ni vydal. A zjistit ze cesta nikdy nekončí. . Může na ní potkat mnoho neobvyklého a pochopit spousty běžných pravd. Jako např. : "… jako autor kronik a historií bych nerad věřil slovům, někdo vkládá do úst svému nepříteli." nebo :"ať dostanete jakýkoliv nápad, nezapomeňte mu nikdy položit otázku :
  kdo tě posílá, přítel nebo nepřítel? ". Na pozadí historických reálií číst příběh plný fantazie i skutků jež bohužel lidstvo provázejí po celou jeho existenci. A někoho možná pobaví i z mého pohledu nejpravděpodobnější vznik náboženských svatých relikvií, které dokáží i v dnešní době lákat zástupy věřících.
  Rozhodně velmi příjemné i když ne zcela jednoduché čtení. Ale kdo by to u Eca vlastně očekával.

  LeV.eL

  16.06.2013

  Pri tejto knihe fantázia musela pracovať na plné obrátky.

  zipporah

  28.04.2013

  Dala by som iba tri, ale keď ne sa táto kniha tak páčila, hlavne v závere mi pripomenula nezabudnuteľné šílenství, ktoré som prežívala pri Il Nome dela Rosa! Detektívny Eco je dnešná relikvia a už sa teším na ďalšiu jeho knihu F. kyvadlo. A toto ma náramne pobavilo: polokoza Hypantia zakazuje Baudolinovi, aby bozkával iné nohy ženy, a on… mlčky bozkáva jej kopytá.

  Shardlake

  16.11.2012odpad!

  Knihou jsem se pomalu a ztěžka prokousávala ke konci a hodně mě vadila rozvláčnost obsahu a přemíra fantazie. Nakonec jsem knihu po dlouhé době dočetla, ale nezaujala mě natolik, že bych se k ní někdy vrátila. Pro mne velký propadák.

  Garik

  11.08.2012

  V Baudolinovi (v románe aj postave) možno nájsť mnoho krásy, múdrosti, vtipu, znalostí, fantázie. No práve tej fantázie je tam miestami priveľa. Konkrétne v časti príbehu odohrávajúcej sa v Pndapetzime venoval Eco, na môj vkus, až príliš veľa priestoru opisom tých najbizarnejších výmyslov a to takým kvetnatým štýlom, až to ústilo v ubíjajúcu nudu. Týmito pasážami (v rozsahu možno necelých sto strán) som sa prehrýzal skutočne ťažko a zdĺhavo. Túto tortúru mi však našťastie do značnej miery kompenzoval záver diela, ktoré takto vo mne zanechalo rozporuplné dojmy a pocity.

  Moje bodové ohodnotenie vychádza z porovnania Baudolina s Menom ruže a Foucaultovým kyvadlom.

  Insilvis

  01.12.2011

  Pokud bych měl srovnat obtížnost či přístupnost jeho beletristických textů, pak by Baudolino patřil mezi ty lehčí/přístupnější, ovšem nikoli na úkor obsahové a formální kvality – ta je tradičně u Eca hodně vysoká. Zdařilá kombinace historické prózy (období vlády Fridricha Barbarossy) a specifického magického realismu (cesta do říše kněze Jana) s typickými autorskými odbornými digresemi, psanými lehkou, ale bezchybně přesnou rukou, odrážející stejně lehké, ale bezchybně přesné myšlení. Překročte řeku kamení Sambation a poznejte bájné ušatce, jednonožce, kyklopy, satyry, nymfy i jednorožce – cesta je to náročná, ale za to dobyté čtenářské bohatství za to jistě stojí.

  WEIL

  10.09.2011

  Tahle kniha mě zaujala z Ecovi tvorby zatím nejméně.