Básnik a vražda PDF, ePub, Kindle

By | 05/30/2018

Básnik a vražda

Jesenné slávnosti v okrese Tin-juan sú skvelou spolocenskou prílezitostou, na ktorú je okrem sudcu Ti pozvaný akademik, dvorný básnik, zenový mních a krásna poetka. Ked vsak krátko nato príde k dvom vrazdám nasledujúcim hned za sebou, pozornost vyberanej spolocnosti sa obráti úplne iným smerom. Sudca Ti, ktorý sa ako zvycajne pusta do vysetrovania, rýchlo zistí, ze obidva prípady súvisia s prípadom genarála popraveného pred dvadsiatimi rokmi za vlastizradu. Pri riesení záhad siahajúcich do minulosti plnej úkladov, vásní a zrady mu úlohu navyse komplikuje starý ludový kult ciernych lísok, ktorý sprevádza vela nezodpovedaných otázok.Kniha v českém jazyce!


Stažení Básnik a vražda zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Básnik a vražda (0.00 EUR)


Stažení Básnik a vražda zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Příběhy soudce Ti (17.)

  Originální název:

  Poets and Murder (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  kyssling

  10.11.2017

  Příběh pěkně odsýpal a celkově solidní krimi. Ten závěr je, ale takový překombinovaný. Víc než tři hvězdy NEMOHU dát.

  Jogínka

  30.01.2017

  Čekala jsem trochu víc sofistikovanou zápletku. Nakonec mě nejvíc zaujaly poznámky za příběhem o skutečných reáliích ve staré Číně.

  amigo17

  18.03.2016

  Neviem síce presne, čo som od sudcu Ti čakal (moja prvotina), ale nebolo to to, čoho som sa dočkal. Mám ich ešte 7 "na sklade", tak dúfam, že to buď bude lepšie alebo tomu prídem na chuť =)

  hanapek

  21.01.2014

  Přečetla jsem všechny van Guliky a vždy jedním dechem

  honajz

  15.12.2013

  Tenhle příběh mne nějak neuchvátil. Možná proto, že chybí tradiční členění kapitol, tradiční řešení tří případů (zde tedy jsou vlastně také tři, dokonce snad čtyři případy, ale tak nějak vágně nahozené), a celé se to soustředí spíš na popis oslav a ceremonií u dvora. Což o to, popisy jsou opět plastické, s mnoha úchvatnými detaily, ale přece jen příběh podle mne tentokrát poněkud klopýtá a nezaujme natolik, aby udržel po celou dobu četby.

  wooloong

  23.09.2013

  Všechny detektivky Roberta van Gulika, jejichž společným jmenovatelem je poctivý, neúplatný, bystrý a charismatický soudce Ti jsou prostě geniální! Záhadné příběhy, tajemné zločiny, barvité vyprávění a dokonale vykreslený exotický svět staré Číny mě pokaždé dokonale pohltily a dovolily vydechnout až na poslední stránce, kde došlo k odhalení, odsouzení a také popravení bídného zločince (jak je pravidlem v čínských detektivkních románech, kterými se nechal autor inspirovat). Všechny Gulikovy detektivky jsem četla s odstupem let několikrát. I když se mi po prvních několika stránkách vybavila celá zápletka a její řešení, neodolala jsem té báječné a neopakovatelné atmosféře, kterou dokázal autor tak skvěle vytvořit.

  Ivan F

  30.08.2013

  Jeden zo slabších prípadov sudcu Ti, avšak aj tak sa jedná o vysoký štandard.

  vitavita

  06.03.2012

  Čtivá kniha jako ostatní od autora. Přečte se na jeden zátah.

  pet-kyval

  27.06.2011

  [063/11] U soudce Ti moc variant finále není. Většinou skončí u soudní stolice a jen sem tam se zločinec odhalí sám soudcovým popíchnutím, protože slovutný Ti nemá žádný přímý důkaz. No ale co, i takový způsob odhalení zločinu se přeci počítá, když za to vrah, zloděj a nebo násilník zaplatí.

  Tyhle detektivky z Číny mají něco do sebe, protože vraždy jsou svým způsobem přirozené, nikdo se neschovává zbaběle za volant auta a nebo nevynalézá nové jedy. Je to ze života… uškrtit, utopit, ale hlavně propíchnout a nebo podříznout. Žádné směšné čmárání vzkazů krví po zdech, jaký je detektiv hlupák. Intriky, korupce, úplatky, nevěra, špionáž, hamižnost,… prostě klasika, jak má být.

  Četla jsem od van Gulika příběhů se soudcem Ti několik a vždy dovedu ocenit ohleduplnost ke čtenáři. Nechává každému náskok, aby o dostačující krok napřed zvládal sám dedukovat a samotným soudcem se v řešení nechal (někdy špatně) utvrzovat a nebo své teorie vyvracet.

  Svazek ‘Básníci a vražda‘ obsahuje i několik básní klasické asijské stylizace, ale protože jsem nikdy nic o jejich čtení nevyhledávala, dodnes neumím postřehnout jejich povrchní – a už vůbec ne hlubší, význam. Poezii ovšem neholduji, takže tato neznalost mě trápí jen a pouze pokud verše zastupují funkci nevysvětleného doplňku.