Almayerovo šialenstvo PDF, ePub, Kindle

By | 05/22/2018

Almayerovo šialenstvo

Joseph Conrad (vlastným menom Józef Konrad Korzeniowski, * 1857-1924) je jedným z vynikajúcich spisovateľov Európy, s ktorým sa zoznamujeme na Slovensku až dnes. Jeho svojrázny, robustný talent si plne zasluhuje našu pozornosť.
Conrad bol dlho námorníkom. Na francúzskych a nadovšetko anglických lodiach zbrázdil všetky moria a oceány, spoznal mnohé národy a kraje. Bezmála štyridsaťročný, chorý a nevediaci sa už uplatniť v rastúcej konkurencii ako lodný kapitán, usalašuje sa v Anglicku a začína písať. John Galsworthy spomína, ako sa zoznámil v deväťdesiatych rokoch s neznámym námorníkom a ako mu ten na jeho údiv čítal jedno z prvých svojich literárnych diel. Galsworthy bol očarený – očarený námorníkom, ktorým nebol nik iný ako náš J. Conrad, i jeho románovou prvotinou – Almayerovým šialenstvom.
Hoci Almayerovo šialenstvo iba otvára Conradovu rozsiahlu tvorbu, má už všetky znaky jeho talentu: veľkú všeľudskú tému, hlboký ponor do myšlienkového života hrdinov, vášnivú zaujatosť pre pravdu a spravodlivosť a nevšedný zmysel pre lyrizmus slova. Aj tu sa už všetko pod jeho citlivým perom mení na vzrušujúcu báseň o človeku, o jeho páde i víťazstve.
Almayerovo šialenstvo patrí do série Conradových románov a noviel z prostredia orientálneho. K nim sa vhodne pričleňujú aj novely Tajný spoločník a Karain, ktorými sme doplnili náš zväzok. (záložka knihy)Kniha v českém jazyce!


Stažení Almayerovo šialenstvo zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Almayerovo šialenstvo (0.00 EUR)


Stažení Almayerovo šialenstvo zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Almayer’s Folly + Twixt Land and Sea (1895)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  puml

  14.03.2017

  Trochu podhodnocený Conrad. Mně se román líbil a narozdíl od delších Conradových prací je Almayer čtivější a příběh má rychlý spád. Je to ale spíše dobrodružný román, ve kterém hloubka myšlenek a popisu postav nedosahuje temných hloubek Srdce temnoty, či jiných, pozdějších románů autora. Ale jako úvod do Conrada bych to spolu se zmíněným Srdcem temnoty vřele doporučil.