Agónia a extáza PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Agónia a extáza

Michelangelo byl nejen umělec, ale všestranný génius. Jeho život může ukázat lidem všech národností a všech dob, co to znamená být skutečný umělec: svět, jejž vytvořil svým uměním, je věčný, takže dodnes ovlivňuje myšlení člověka. Jen málo z těch milionů lidí, kteří znají Michelangelovo jméno, ví o jeho dramatickém, bouřlivém životě nebo o téměř nepřekonatelných překážkách, s nimiž musel bojovat, aby přežil a uskutečnil své díloKniha v českém jazyce!


Stažení Agónia a extáza zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Agónia a extáza (0.00 EUR)


Stažení Agónia a extáza zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Agony and The Ecstasy (1961)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  slezakmartajh

  02. února

  Po 2 letech jsem si ji přečetla znova.Vždy mě chytí za srdce.nejlépe napsaná kniha co jsem četla, úplně vás vtáhne do Florencie a života Michelangela.

  bejzič

  16.05.2017

  Ano je to výborné vykreslení života Michelangelo. Oceňuji především přípravu autora, jeho studium díla Vasari o životě renesančních umělců, jejich písemných materiálů, dopisů, smluv s mecenaši, historických pramenů vztahujících se ke
  Florencii a Římě, včetně současných pontifikatú několika papežú. V té souvislosti obracím pozornost ctenarú k americkému filmu ,,Ve službách papeže, ,. Pravda knize se to nevyrovná , avšak je to krásná ilustrace života M.B. v období ,,vlady"
  Julia ll.

  Lolila

  13.05.2017

  Nádherná kniha! Ani neviem ako vyjadriť pocity, ktoré táto kniha vo mne zanechala. Určite je to jedna z najlepších kních, ktoré som doteraz prečítala. Tak nádherne a pútavo opisaný Michelangelov život, jeho neustály boj s pápežmi, neprajníkmi, závistlivcami……Irving je skvelý spisovateľ.

  Liilith

  04.03.2017

  Teď jsem dočetla…hledám slova, kterými bych mohla vyjádřit to, co se mnou tato kniha provedla…ona se mi vryla do srdce…děkuji pane Irvingu Stone !
  Pochopit duši umělce není jednoduché. Pochopit duši Michelangela se zdá téměř nemožné – ale s pomocí Stoneovy knihy můžeme aspoň částečně porozumět tomu, kdo byl Buonarroti.

  tetes

  29.11.2016

  …jedno z najlepších prirovnaní, čo je v knihe, povedal otec cca 14ročnému Michelangelovi na jeho otázku, či už môže kresať bolo, citujem: "Každá kvapka pomôže, povedal tatko, keď sa vyšťal do Arna, lebo synova loď uviazla pri Pise."
  Táto hláška ma rozosmiala tak, že to prirovnanie asi začnem používať :). Mimochodom, nie je to tuctová kniha, nafúknutá reklamami, takže sa nemusíte obávať, či idete čítať niečo normálne, alebo anti-normálne. Prídu si na svoje aj kresťania, aj ateisti, aj tí, čo majú radi históriu, aj tí, čo umenie, aj tí, čo dobrodružstvo, či lásku. V tých 800 stranách je napísané o všetkom, 100% neoľutujete.

  lapagerie

  15.04.2016

  Velká osobnost, zaujetí uměním, boje s mecenáši – to všechno v krásně napsaném příběhu o Michelangelovi…

  Koňadra

  22.02.2015

  Čítal som túto knihu na hranici detstva a puberty a veľmi dobre si pamätám zvláštnu atmosféru, v ktorej som tých niekoľko dní, kým som dočítal, žil. Pekný román, uchovávajúce čítanie. Hoci neskôr človek prichádzal na to, že Michalangelov skutočný život bol asi trošíčku odlišný.

  slezakmartajh

  08.02.2014

  Za sebe musím říct že je to krásný čtení,příběh o Michelangelovi politické pasáže jsem někdy i přeskočila pamatovat si louskat jména mě teda taky nešlo ale jinak naprosto užasné čtení které mě pohltilo doporučuji.

  sloninka

  14.01.2014

  Jeden z nejlepších historických románů, který jsem četla. Prvních 60 stran jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak nabrala spád, vtáhla mně do děje a přečetla jsem ji jedním dechem. Michelangelovým dílem jsem byla nadšená, když jsem byla v Itálii, takže přečtení jeho životopisu byla samozřejmost a kniha mně nadchla. Je už to tak 10 let co jsem ji četla a rozhodně se na ni chystám znova. A všem milovníkům historie ji doporučuji.

  ritule

  07.01.2014

  Nádherná kniha, řadím ji mezi své vůbec nejlepší knihy, které jsem četla. Vtáhla mě a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Po pár letech jsem se k ní vrátila a zážitek byl stejný. Člověk se v ní i hodně dozví. Při mé návštěvě města Florencie jsem pak pátrala po místech spojených s Michelangelem a díky knize jsem si živě přestavovala dobu, ve které Michelangelo žil a události z jeho života.

  milhouse12

  24.11.2013

  Koupím tuto knihu, kdo by mal zájem email. mil.dousa@gmail.com 🙂 nevim ji nikde sehnat :X

  turbosound

  25.08.2011

  Život, dílo a myšlenky Michelangela Buonarroti jsou pro mne srdeční záležitostí, proto jsem tento životopis četl povinně. Trvalo mi to sice dlouho, ale o to víc mi to dalo. Jde o nádhernou knihu, která vás vezme přímo do časů vrcholné italské renesance. Vedle Michelangela samotného zde vystupuje celá řada historických postav, géniů umění i války, od Leonarda da Vinci, přes Raffaela Santi, Medicejské, Savonarolu a další a další. Jde o skvělou ilustraci tehdejší doby, založenou na pečlivém studiu dobových materiálů, pozdějších výzkumů a v neposlední řadě Michelangelovy bohaté korespondence. Doporučuji každému, koho tato část dějin umění (a nejen umění) zajímá.

  Heraldine

  02.01.2011

  určite jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala, zobrazujúca život jedného z najväčších umelcov všetkých čias… irving stone píše neuveriteľné životopisy a touto knihou to len a len potvrdil

  Val

  Prokousat se tím byla docela dřina, ale jsem ráda, že jsem to dočetla.