Adam Šangala PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Adam Šangala

Dej románu sa odohráva začiatkom 17. storočia, v búrlivých časoch tureckého panstva v Európe, ozbrojených konfliktov medzi cisárom, reprezentantom katolíckej strany, a Bethlenom, zástancom reformácie. K obom stranám sa striedavo pridávajú hradní páni podľa toho, ktorá z nich im práve ponúka väčšie životné výhody. Adam Šangala nie je hrdina kráčajúci neochvejne za nejakým cieľom. Je hračkou v rukách nemilosrdného osudu, tragických náhod, a bráni si iba holý život, keď uniká pred panskou zvoľou a nespravodlivosťou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Adam Šangala zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Adam Šangala (0.00 EUR)


Stažení Adam Šangala zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura slovenská, Historie
  Vydáno: , SVKL – Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  MonikaJanka

  25.01.2017

  Na to, aké som mala k tomu predsudky, je to dobré a čitateľné. Len autor mohol vynechať epilóg. SPOILER: Aspoň som mohla dúfať, že Adam zostarne po boku svojej ženy v Trnave, ale nie. Autor ho musel dať popraviť po piatich rokoch manželstva za akýsi prehrešok z minulosti. To všetky klasiky musia končiť bez happy endu?

  jesuswlasac

  17.03.2014

  Slovenská klasika opäť raz nesklamala, ale popravde som čakal viac a preto iba 3*. Dejovo prílíš jednoduché a román sa mal skor volať Konopka a nie Šangala, pretože dej sa viac zameral na osudy farára Konopku jeho vnútorné pohnútky a pochody ako veľkého a nepochopeného obroditeľa cirkvy. Adam je síce jednoduchý človek a preto je aj jeho život jednoduchý a snád ničím extra nezaujme. Takýchto Šangalov muselo byť v tej dobe plné Slovensko a ničím nevyčnieva zo šedého človeka tej doby.
  Dúfam že aspoň film bude lepší :-)))